Okna PCV – porównanie najlepszych produktów

Okna to istotny element każdego domu, lub mieszkania. Precyzyjna stolarka okienna zapewnia optymalną wentylację mieszkania i minimalizację strat ciepła. Innowacyjne okna PCV generują wzrost naszych oszczędności, gdyż oddziałują na przemyślane zarządzanie energią. Ciepło nie ucieka na zewnątrz, a chłodne powietrze zostaje zatrzymane przez warstwy uszczelek i odpowiednią liczbę komór. Okna to także ważny element wykończenia, dlatego dziś producenci przywiązują szczególną uwagę do barwy ram okiennych i estetyki produkcji okien. Wybór okien do biura to bardzo istotna decyzja, którą trzeba podjąć już na etapie budowy. Warto zatem poradzić się doświadczonych specjalistów w dziedzinie technologii okien, lub na własną rękę poszukać informacji o tym na co zwrócić uwagę przy zakupie okien. Sprawdź jak kupić okna w rozsądnej cenie i który rodzaj wybrać, by najlepiej odpowiadał Twoim potrzebom.

Wymiary i zamawianie okien

Jesteś w trakcie budowy domu i czeka na Ciebie jeszcze podjęcie decyzji o konkretnym modelu okien. Najpierw pomyśl z jakich materiałów powinny być wytworzone okna i jakim funkcją powinny odpowiadać. Wybierz również stylistykę okien, która będzie pasowała tak samo do fasady, jak i do stylistyki ścian w wnętrzu domu. Zdecyduj w jakie dodatki powinny być wyposażone okna. Zanotuj sobie swoje potrzeby, by być gotowym na złożenie kompletnego zamówienia. Jeśli nie jesteś pewny co do właściwego produktu przejedź się do producenta, który szczegółowo opisze Ci parametry okien i przedstawi cały swój asortyment. Okna dobrze jest zamówić w chwili, kiedy rozpoczynają się prace wykończeniowe. Wybierz termin transportu tuż przed montażem, by bez potrzeby nie składować okien, co może zachęcać ewentualnych złodziei, lub prowadzić do zbędnych usterek. Nie zapominaj o tym, że produkcja indywidualnych okien zajmuje więcej czasu niż zwykle. Jeśli nie umiesz montować okien własnoręcznie skorzystaj także z usługi montażu. Specjaliści pracujący w firmach zajmujących się produkcją stolarki okiennej posiadają wszelkie umiejętności i mają dostęp do wszelkich niezbędnych narzędzi, co powoduje, że ekspresowo i precyzyjnie realizują wszelkie usługi montażowe. Zaoszczędzisz w ten sposób dużo czasu i stres. Wybieraj okna znanych marek. Profesjonalny producent okien PCV zapewni Tobie minimalnie 2 letnią gwarancję na swoje produkty i błyskawiczny serwis, w razie jakichkolwiek usterek.

na co zwracać uwagę przy wyborze okien

Najważniejsze cechy okien umieszczone są w katalogach stworzonych bezpośrednio przez producenta. Jednak na co zwrócić szczególną uwagę w trakcie wywiadu z działem handlowym, lub podczas analizy danych modeli okien? Po pierwsze szczególnie istotna jest jakość i liczba uszczelek. Uszczelki, tak samo oporowe, jak i przyszybowe nie pozwalają na przenikanie wody i wilgoci z zewnątrz. Są one tak ze barierą dla takich czynników jak zimne powietrze, kurz i hałas, co sprawia, że nasze mieszkanie jest czyste i ciche. Najmocniejsze uszczelki wyprodukowane są z TP, oraz EPDM. Postaraj się, aby liczba wszystkich uszczelek sięgała od 4 wzwyż. Kolejnym istotnym czynnikiem są szyby. Warto zwrócić uwagę na to, by szyby posiadały jak najniższy współczynnik Ug, który oznacza energooszczędność okna. Okna muszą być zaopatrzone w 5 komór, które odpowiadają za wysoką izolację termiczną, zarówno w ciepłe, jak i chłodne dni. Za najkorzystniejsze uważa się komory o grubości ścianek w granicach 3mm. Zastanów się także nad funkcjonalnością okien. Dobrze by było gdyby Twoje okna były wyposażone w wygodne w obsłudze okucia. Kup okna z okuciami, które dają możliwość ich otwarcia na bok, a także do pionu.

Nowoczesne okna pasywne

Każda osoba w większej lub mniejsze skali dba o oszczędności. A co by było gdyby model kupionych przez Ciebie okien redukowałby straty ciepła i minimalizował koszty ogrzewania? Tak jest to możliwe, przez zastosowanie innowacyjnej technologii okien pasywnych. Okna pasywne, poprzez wysoką izolację termiczną sprzyjają wykorzystywaniu alternatywnych źródeł ciepła w mieszkaniach, jak i w domach. Współpraca okien pasywnych z maszynami takimi jak panele słoneczne, czy rekuperatory daje najlepsze rezultaty, w postaci nawet 90 % oszczędności energii. Takie efekty uzyskuje się dzięki użyciu w oknach połączenia profesjonalnego trzyszybowego pakietu i pianki z poliuretanu, która doskonale izoluje zimno. Okna pasywne cechuje jeszcze jedna, bardzo istotna cecha. W tradycyjnych oknach głębokość ram wynosi ok 68mm, a w oknach pasywnych używa się ramy o głębokości do aż 120 mm. W takim razie jeżeli chcemy rozsądnie zarządzać opłatami za ogrzewanie i kosztami zużycia ciepła w naszym domu, powinniśmy zdecydować się na montaż okien pasywnych. Pomimo, że są to produkty o wyższych wymogach cenowych, gwarantują większe oszczędności.

Okna PCV, czy okna antywłamaniowe? Okna pasywne, czy okna tradycyjne? Opcji jest bardzo dużo, a decyzja powinna być rozsądna. Istotny jest fachowy producent i wysoka klasa materiałów, z którego dane okna są wykonane. Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu okna, warto jest pomyśleć nad alternatywnym rozwiązaniem i zwyczajnie poradzić się specjalistów, którzy o stolarce okiennej wiedzą wszystko. W Internecie możecie znaleźć dużo praktycznych artykułów, które pomogą Wam dokonać prawidłowego wyboru. Przecież okna to inwestycja na długie lata, dlatego dobrze jest racjonalnie ulokować swoje pieniądze.

Dowiedz się więcej o oknach PCV i funkcjach okien pasywnych. Jako producent okien wybierzemy dla Ciebie najlepszy produkt, który zapewni Tobie doskonałą izolację termiczną. Zachęcamy do wejścia na naszą stronę internetową po więcej szczegółów: producent okien PCV.

Strona używa cookies
Ok