Medycyna estetyczna zabiegi Toruń

Medycyna estetyczna zabiegi Toruń

Dzisiejsza medycyna estetyczna oferuje szeroki pakiet zabiegów, które efektywnie udoskonalają urodę, bez potrzeby podejmowania rygorystycznych diet lub ćwiczeń, a na dodatek znaczna część z nich wykonywana jest bez skalpela oraz nie wymaga szczególnych przygotowań. Gabinety medycyny estetycznej korzystają z co raz to nowszych technologii, które kształtują sylwetkę, poprawiają napięcie skóry, zwalczają zmarszczki oraz cellulit dla efektu rewitalizacji i odmłodzenia. Rozwiązania medycyny estetycznej zdobywają duże zainteresowanie z tego względu, że razem z postępem technologii są znacznie mniej inwazyjne – co sprawia, że pacjenci nie potrzebują długiego okresu rekonwalescencji; co raz bardziej dostępne – koszty zabiegów są co raz bardziej przystępne; a także znacznie bardziej efektywne. Zabiegi kosmetologii medycznej:

SKUTECZNE ZABIEGI KOSMETOLOGII MEDYCZNEJ

Laser

Współcześnie lasery znajdują szerokie zastosowanie w klinikach medycyny estetycznej. Realizowane badania i stosujące je w pracy technologie umożliwiły radzenie sobie z niedoskonałościami skóry i sylwetki ciała. Do najczęściej spotykanych zastosowań laserów w zakresie poprawy urody należą odmładzające zabiegi, usuwające ślady po trądziku, przebarwienia, tatuaże, a nawet rozstępy lub blizny. Laser stosowany jest również w walce z niechcianym tłuszczem (na przykład lipoliza laserowa) a także przesadnym owłosieniem (depilacja laserowa).

Botox

Mimo tego, że botox toksyna botulinowa jest znany w medycynie estetycznej od lat, to ciągle znajduje co raz to nowsze zastosowania. Poza usuwaniem zmarszczek i ograniczaniem nadpotliwości co raz powszechniej używany jest też w leczeniu migren i bruksizmu, a także poprawie wyglądu bez konieczności korzystania z chirurgii plastycznej, na przykład przez uniesienie opadającego czubka nosa albo łagodzenie poziomej zmarszczki pomiędzy brodą a ustami. Często też botox łączy się z kwasem hialuronowym, aby osiągnąć efekt odmłodzenia.

Nici liftingujące

W odróżnieniu od zabiegów liftingu, nici liftingujące to stosunkowa nowość, która jest zdecydowanie mniej inwazyjna, a przynosi zbliżone efekty. Nici liftingujące są umieszczane pod skórą bezpośrednio, a ich celem jest poprawa owalu twarzy, podniesienie brwi czy wygładzenie skóry szyi. Oddziałuje to stymulująco na wytwarzanie kolagenu, co równocześnie regeneruje, wzmacnia i podnosi skórę. W przeciągu 12 lub 18 miesięcy nici wchłaniają się, a z tego względu przynoszą lepsze efekty.

Modelowanie ciała

Medycyna estetyczna troszczy się też o to, żeby w ofertach były także zabiegi, które usuwają nadmiar tłuszczu. Dzięki nowym technologiom można łatwo i zwykle bez bólu usunąć tłuszcz z takich obszarów, jak brzuch, uda, pośladki albo ramiona. W zależności od techniki, może być wystarczająca nawet jedna wizyta w gabinecie kosmetologicznym lub nieduża seria skutecznych zabiegów. Z reguły na rezultaty trzeba poczekać kilka tygodni, dlatego że niepotrzebny tłuszcz jest wyrzucany z organizmu za sprawą naturalnego metabolizmu. Jednymi z najskuteczniejszych zabiegów są kriolipoliza, endermologia lub na przykład liposukcja laserowa. Niestety tego typu zabiegi, chociaż likwidują nawet 30% tkanki tłuszczowej, nie zastępują diety i ćwiczeń, a zaledwie modelują i wspomagają ciało.

Zabiegi autologiczne

Bazą zabiegów autologicznych jest indywidualny materiał pacjenta, pochodzący z krwi lub komórek tłuszczowych. Z reguły ma to na celu odmłodzenie i rewitalizację tkanek. Najbardziej popularne w tym dziale jest pobieranie osocza bogatopłytkowego, które pochodzi się z krwi pacjenta. Pozyskany materiał wtłacza się pod skórę przez kilkukrotne nakłucia zazwyczaj w obszarze twarzy, szyi, dekoltu albo na dłoniach. Poprzez takie zabiegi tkanki ulegają autoregeneracji: dochodzi do nasilenia produkcji kolagenu i rozwoju naczyń krwionośnych. Takie czynności nie tylko poprawiają wygląd, elastyczność i gęstość skóry, zmniejszają zmarszczki czy usuwają inne niedoskonałości, ale także potrafią odtwarzać i regenerować zniszczone komórki, co jest wykorzystywane też w innych dziedzinach medycznych.

Mezoterapia

Mezoterapia jest szeroko wykorzystywanym zabiegiem w dziedzinie medycyny estetycznej, a jej głównym zadaniem jest odnowienie oraz nawodnienie skóry. Polega na podaniu za pomocą igieł kwasu hialuronowego i witamin, aminokwasów lub wyciągów z roślin w specjalnych mieszankach, które mają niesamowicie pozytywny wpływ na kondycję skóry. W taki sposób można również podawać substancje wspierające rozkład tkanki tłuszczowej (lipoliza iniekcyjna) lub zapobiegające łysieniu. Mezoterapia jest metodą medycyny estetycznej, która hamuje procesy starzenia oraz jest źródłem trwałej oraz silnej rewitalizacji.

Medycyna przeciwstarzeniowa

Co raz więcej klinik medycyny estetycznej promuje nie tylko poprawki estetyczne, ale całą gamę usług, jakie popierają zdrowy tryb życia. Do tego zaliczają się zabiegi, konsultacje, a także badania przydatne do pielęgnacji zdrowia organizmu. Często są to też profesjonalne porady na temat pielęgnacji, żywienia, suplementacji lub metod relaksacji. Wszystko ze względu na to, że skóra w dobrej kondycji dłużej zachowuje młodość, jest lepiej przyjmuje działanie zabiegów medycyny estetycznej, a ich efekty są zdecydowanie skuteczniejsze.

Medycyna Estetyczna

Strona używa cookies
Ok