Lifting – metody wykonywania zabiegów

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Z upływem lat ilość elastyny i kolagenu w skórze znacznie obniża się, co powoduje, że staje się ona zwiotczała i ujawniają się na niej zmarszczki. Ci, którzy chcą zatrzymać młodość na dłużej, mogą korzystać z zabiegów, które przywrócą jej jędrność i elastyczność. Jeżeli jednak takie działania przeciw starzeniu się nie wystarczają, współczesna medycyna estetyczna udostępnia liftingi, które wpływają na napięcie skóry, poprawiają jej wygląd i kształt. Co więcej, nowe metody są znacznie mniej inwazyjne i nie oznaczają skomplikowanych operacji, bo są przeprowadzane bez skalpela. Z reguły posługują się innymi metodami, ale są skutecznym sposobem na zakrycie oznak starzenia.

Lifting HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound)

Zabiegi HIFU są jednymi z najbardziej nowatorskich i pionierskich metod liftingowych. Jego działanie opiera się na mocy ultradźwięków, jakie są wysyłane przez specjalne urządzenie i przedostają się do wnętrza skóry. Sięgają zdecydowanie głębiej od innych maszyn (np. laserowych), a tam wywołują ruch i tarcie komórek, które produkuje ciepło. To doprowadza do podskórnych mikrouszkodzeń, które pobudzają procesy naprawcze organizmu. Produkowany w trakcie zabiegu kolagen korzystnie wpływa na zdrowie i wygląd skóry. Dzięki niemu odzyskuje ona jędrność i elastyczność, a zmarszczki zostają wygładzone. Co więcej technologia HIFU może być też stosowana na różnych partiach ciała. Dzięki wieloletnim badaniom nad ultradźwiękami, taka technologia jest bezpieczna dla zdrowia, jednak zabieg powinien być wykonywany w przez specjalistę, aby nie narażać się na niepomyślne działania.

Termolifting

Innym sposobem na stymulację produkcji kolagenu jest termolifting, który jest współcześnie uznawany za jeden z najskuteczniejszych liftingów. Zabieg opiera się na działaniu fal radiowych, które podobnie do ultradźwięków wpływają do wnętrza skóry i tam stymulują włókna kolagenu. Przez energię termiczną obkurczają się i rozszerzają, co mobilizuje ich pracę. Termolifting poprawia napięcie skóry i wysmukla owal twarzy, zmniejsza zmarszczki okolic oczu i całej twarzy, a jędrność i gęstość skóry poprawia się już po jednym zabiegu. Takie działanie przeciwdziała starzeniu się i jest wspaniałą metodą redukcji blizn, cellulitu i rozstępów. Metoda nie ma wpływu na nerwy ani na naczynia krwionośne i jest zupełnie bezbolesny i nieinwazyjny.

Wolumetria twarzy

Pod pojęciem wolumetrii chowa się zabieg polegający na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego albo innych substancji nazywanych stymulatorami kolagenu (np. kwas polimlekowy), które są jak wypełniacz, w skutek czego unoszą zapadniętą skórę i modelują owal twarzy. Niekiedy możliwe jest też zastosowanie własnego tłuszczu pacjenta. Dopasowane dawki powodują, że końcowy rezultat jest naturalny i nie widać oznak nawet minimalnej ingerencji medycyny estetycznej. Preparat wstrzykuje się w tkankę podskórną albo pod mięśnie, a potem rozprowadza subtelnym masażem, co przynosi zamierzone i trwałe efekty. Przyjmuje się, że działanie wolumetrii utrzymuje się nawet do 18 miesięcy. Co ważne może też zastępować skomplikowane operacje plastyczne, ponieważ za pomocą wypełnienia można poprawić kontur twarzy lub powiększyć usta czy kształt nosa.

Nici liftingujące

Nieco bardziej inwazyjną metoda liftingującą jest wszczepianie pod skórę specjalnych nici liftingujących. Ich zadaniem jest podniesienie skóry, która z czasem staje się co raz bardziej wiotka. Szczególnie dotyczy to obszarów takich jak: policzki, czoło, żuchwa, a także w okolicy szyi lub dekoltu. Niestety skóra z obszerniejszych części ciała może być zbyt ciężka, aby podtrzymać ją za pomocą nici. Istotne jest też to, że nici liftingujące sa podobne do nici używane w trakcie operacji i z upływem kilku miesięcy kompletnie rozpuszczają się w ciele. Wykonuje się je z różnych materiałów takich jak: polikaprolakton czy kwas glikolowy lub mlekowy i zazwyczaj są długie na około 5 – 10cm. Zabieg polega na wszyciu nici pod skórę za pomocą specjalnych igieł, a dzięki znieczuleniu miejscowemu nie boli. Zwykle taki zabieg działa przez okres 2 lat.

Lifting laserowy

Kilka lat wcześniej lifting laserowy był stosunkowo inwazyjnym zabiegiem uwagi na to, że pacjenci potrzebowali długiej rekonwalescencji po zabiegu. Obecnie metoda laserowa jest ciągle dopracowywana, staje się bardziej dokładna i zdecydowanie słabiej ingeruje w komórki. Tak jak inne techniki, laser ma na celu natężenie produkcji kolagenu, z tego powodu jego promień wywołuje wiele mikrouszkodzeń skóry, które pobudzają organizm do autoregeneracji. Lifting laserowy skutecznie odmładza, modelując owal twarzy. Pozytywnie oddziałuje również na wygląd skóry, ponieważ dzięki niemu można zlikwidować przebarwienia, blizny, a także zmniejszyć rozszerzone pory.

Lifting operacyjny

Lifting operacyjny to najpopularniejszy sposób na ukrycie skutków starzenia. Niestety także mocno inwazyjny. Jest to chirurgiczny zabieg, który ma za zadanie poprawę napięcia obwisłej i zwiotczałej skóry. Trudniący się tym chirurg medycyny estetycznej wykonuje precyzyjne cięcia w okolicach skroni, linii włosów i uszu, a następnie modeluje skórę ręcznie, naciągając i układając ją, by stworzyć oczekiwany rezultat. Taki lifting może być całościowy albo częściowy, w zależności od tego, jak wielką powierzchnię twarzy albo szyi ma poprawić. Operację przeprowadza się pod narkozą. Wymaga ona znacznego okresu wypoczynku. Z reguły opuchlizna znika w ciągu tygodnia, ale na ostateczne efekty trzeba czekać około pół roku. Z czasem blizny powinny być niewidzialne, a efekty trwałe.

Strona używa cookies
Ok