Depilacja laserowa przegląd technologii

Depilacja laserowa przegląd technologii

Współcześnie gładkie ciało bez niepotrzebnego owłosienia jest celem, który pragnie osiągnąć wiele osób. Z tego względu, dostępne są różne metody eliminowania włosów. Najważniejszymi cechami, jakimi powinna odznaczać się depilacja porządnej klasy są trwałość, żeby włosy nie odrastały z powrotem zbyt szybko oraz skuteczność, żeby metoda eliminowała całość, a nie tylko część owłosienia. Najnowocześniejszym i aktualnie najbardziej efektywnym sposobem jest depilacja laserowa, która gwarantuje trwałe efekty. Wszystko zawdzięczają nieustannie udoskonalanym technologiom i urządzeniom, które korzystają z najnowszych technik.

Depilacja laserowa jest szczególnie zalecana tym osobom, które mają skłonności do wrastania włosków (te ciężko usuwa się innymi sposobami) oraz pojawiania się częstych stanów zapalnych albo krostek. Depilację laserową zwykle trzeba powtarzać, jednak pełna seria zabiegów pozwoli pozbyć się włosów nawet na parę lat.

RODZAJE METOD DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie zbędnego owłosienia jest dostępne dzięki kilku techniki. Zadaniem ich wszystkich jest zapewnienie długiego efektu gładkiej skóry. Od innych sposobów pozbywania się włosów, laserowe metody depilacji wyróżnia to, że eliminują nie tylko konstrukcję włosa w jego górnej części, ale także niszczy cebulkę, co zapobiega ponownemu odrastaniu włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej powszechna metoda polega na niszczeniu struktury włosa przy wykorzystaniu energii cieplnej, której źródłem jest laser. Światło wydzielane przez laser wpływa do mieszka włosowego, w którym jest absorbowane przez znajdującą się w środku melaninę. Dzięki temu struktura włosa zostaje zniszczona, co skutkuje jego usunięciem. Depilację tą metodą należy ponawiać, ponieważ laser napromieniowuje tylko te włosy, które znajdują się w fazie wzrostowej. Trzeba więc zaczekać aż włosy, które były wcześniej w fazie uśpienia będą w fazie wzrostu. Depilacje laserową można przeprowadzać w odstępie kilku tygodni, czasem kilku miesięcy – co jest uzależnione od depilowanego obszaru ciała.

Uzyskanie długotrwałych efektów wymaga przeprowadzenia od 3 do 6 zabiegów, jednak efekt jest wart kilkukrotnych odwiedzin w gabinecie kosmetologicznym, ponieważ utrzymuje się zwykle przez parę lat. Oznacza to więc pełną skuteczność i trwałość zabiegu. Dostępne są także zabiegi utrwalające, które wykonuje się raz w ciągu roku. Ponadto ta metoda daje komfort i poczucie pewności, a także zwalnia od konieczności nieustannego (nawet codziennego) pozbywania się włosków np. tak jak w przypadku maszynki do golenia. Minusem jest to, że może się nie sprawdzić w przypadku jasnych lub siwych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę wykonuje się dzięki specjalnej maszynie, która poprzez cienką igłę przesyła niskie natężenie prądu stałego i tym samym uszkadza mieszek włosa. Igła musi być jednak wbita w każdą cebulkę włosa, ponieważ ta metoda uszkadza włosy oddzielnie. Średnio włos jest niszczony w ciągu 30 sekund. Z tego względu elektroliza jest długotrwałym zabiegiem. Zwykle zależy to od miejsca i ilości włosków, które mają podlegać zabiegowi. Ta metoda depilacji może powodować drobne uszkodzenia skóry, ale one powinny zaleczyć się po kilku dniach.

Elektroliza jest uznawana za jedną z najtrwalszych metod depilacji i najbardziej skutecznych pośród innych technik. Dzięki niej, za niewielkim poświęceniem, można usunąć niepotrzebne owłosienie z pach, twarzy oraz innych części ciała. Tak jak w przypadku najpopularniejszej depilacji laserowej, niekiedy zabieg elektrolizy należy powtórzyć w gabinecie kosmetycznym, z uwagi na niejednakowe tempo wyrastania włosów. Ponadto dobrze działa na ciemnych i na jasnych włosach, ponieważ zabieg nie bazuje na stężeniu melaniny w strukturze włosa, a przynosi zachwycające efekty.

Termoliza

Termoliza przypomina elektrolizę, jeśli chodzi o sposób działania, jednak różni się pod paroma względami. W głównej mierze urządzenie, przy użyciu którego termoliza jest przeprowadzana przesyła prąd zmienny o niewielkim natężeniu, a o wysokiej częstotliwości. To wywołuje efekt termo – koagulacyjny, który uszkadza strukturę włosa do samej cebulki. Ponadto igła trafia do cebulki włosa na około 1-2 sekundy, dzięki czemu znacznie skraca się czas zabiegu. To oznacza, że termoliza o wiele bardziej pasuje do eliminowania włosów z dużych obszarów (na przykład z nóg) w w zestawieniu z elektrolizą.

Ta metoda depilacji także może pozostawić po sobie nieznaczne uszkodzenia skóry – strupy lub zaczerwienienia, które zwykle znikają po kilku dniach od zabiegu. Termoliza usuwa jasne i ciemne włosy, a jej efektywność jest porównywalna do elektrolizy. Po przeprowadzeniu kilku zabiegów, które usuną wszystkie włosy, zniszczone cebulki włosów uniemożliwiają ponowny wzrost włosa, co sprawia, że ta metoda jest niezwykle trwała.

Blend

Blend jest połączeniem termolizy i elektrolizy, ponieważ wykorzystuje zarówno minimalne natężenie prądu stałego oraz połączenie prądu zmiennego i wysokiej częstotliwości. To gwarantuje tej metodzie wyższość nad innymi i ze względu na to jest najskuteczniejszą metodą depilacji. W ten sposób uszkodzone mieszki włosowe, nie odnawiają się, co sprawia włosy nie wyrastają ponownie. Blend jest zabiegiem długotrwałym, dlatego wykonuje się go w obszarze mniejszej powierzchni ciała i tak jak inne zabiegi należy go powtarzać, ponieważ włosy da się poddać zabiegowi tylko w czasie wzrostu.

www.depilacja-torun.pl

Strona używa cookies
Ok