Korony cyrkonowe na implantach Toruń

Korony cyrkonowe na implantach Toruń

Implantologia jest w dzisiejszych czasach najnowocześniejszą dziedziną stomatologii. Polega na uzupełnianiu i odbudowie luk w uzębieniu. Implant to sztuczny korzeń zęba formowany specjalnie, zazwyczaj z tytanu, imitujący usunięty lub utracony uprzednio korzeń naturalny. Stomatologiczny implant zębowy umożliwia wstawienie nowej korony zębowej w miejsce brakującego zęba. Implanty umieszcza się w kość wyrostka zębowego.

Korona sztucznego zęba wstawiana jest na zawsze i dobierana kolorem i teksturą do naturalnych zębów, by zminimalizować widoczność ubytku. Implanty stomatologiczne mogą imitować pojedyncze zęby, a także całe łuki zębowe. Implanty poprawiają komfort pacjenta przy wysokim standardzie estetycznym. Chirurg stomatolog dobiera najodpowiedniejsze z możliwych uzupełnień osobno dla każdego pacjenta. Po zabiegu implanty widziane są jak naturalne zęby.

KIEDY STOSOWAĆ IMPLANTY ZĘBOWE?

Jakiekolwiek ubytki zębowe wskazuje się do natychmiastowego odbudowania. Wskutek utraty zęba zwiększa się ryzyko wytworzenia się problemów ze zdrowiem. Sąsiadujące zęby mogą przesuwać się z zębodołu czego powodem jest brak podparcia. Dodatkowo powiększa się obciążenie, co doprowadza do ich ścierania. W miejscu braku zęba zanika kość, przez co w przyszłości może dojść do utraty zdrowych zębów. Zaburzony układ żucia niekorzystnie wpływa na stawy, co przyczynia się do nawracających migren oraz trudności ze snem i mową.

Najczęściej implanty wstawia się w przypadku pojedynczych ubytków albo ze względu na estetykę. Brak zębów powoduje zmiany w rysach twarzy. Przybiera ona charakterystyczny starczy wygląd: zapadająca się żuchwa, cienkie usta oraz liczne zmarszczki. Warto też zwrócić uwagę na to, że implanty zębowe zastępują protezy, które są często niekomfortowe i przeszkadzają w trakcie jedzenia.

PROCEDURA WSZCZEPIENIA IMPLANTU

Pierwszym etapem jest konsultacja u lekarza stomatologa, w trakcie której dokonuje się pełną analizę pacjenta i potencjalnych przeciwwskazań do zabiegu.

Następnie wykonuje się wszystkie niezbędne badania, tak aby wykluczyć choroby, które mogłyby być przeszkodę. Zasadnicze są badania związane ze stanem kości.

Dopiero po odbyciu wszystkich konsultacji i badań chirurg stomatolog wszczepia implanty. Sam proces trwa kilkadziesiąt minut. Dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego, proces nie boli. Podczas standardowego zabiegu świdruje się w kości otwór, gdzie stomatolog aplikuje implant.

RODZAJE IMPLANTÓW ZĘBOWYCH

Typ implantów zawsze ustala lekarz stomatolog, a wybór poprzedza konsultacja. Najbardziej znane z nich i najdłużej używane są implanty tytanowe. Tytan gwarantuje ciągły okres użytkowania. Minusem tytanowych implantów stomatologicznych jest ich estetyka. Zazwyczaj implant nie powinien być widoczny, zdarza się, że dochodzi do odsłonięcia obszaru szyjek zębowych , co prowadzi do uwidocznienia srebrnoszarego koloru implantu.

Alternatywą dla tytanowych implantów są cyrkonowe implanty, zwane także implantami ceramicznymi. Uważane są za najbardziej estetyczną metodę, ponieważ przypominają naturalną tkankę zębową i są odporniejsze na ścieranie oraz działanie czynników zewnętrznych – przykładowo korozję, a także wahania temperatury otoczenia.

ZALETY IMPLANTÓW ZĘBOWYCH

Implanty są w głównej mierze trwałym i silnym uzupełnieniem zębów. Prezentują się i sprawują się jak naturalne zęby, zapewniają pełen komfort, dzięki czemu usuwają niepewność tak, jak jest w przypadku luźnych protez. Nie ma potrzeby szlifowania zdrowych, sąsiednich zębów, tak jak w przypadku mostów protetycznych. Ponadto zabezpieczają przed zanikaniem kości, następującym po stracie zębów. Odtwarzają prawidłowe funkcje żucia, co umożliwia spożywanie jedzenia bez żadnych ograniczeń.

PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA IMPLANTÓW STOMATOLOGICZNYCH

Przed wstawieniem implantu obowiązkowe jest zrealizowanie szeregu badań. Lekarz stomatolog ocenia jakość oraz ilość kości, a także stan pozostałych zębów. Zazwyczaj organizm dobrze przyjmuje implanty, jednak istnieje sporo przeciwwskazań.

Bezwarunkowym przeciwwskazaniem są ciąża oraz nieustabilizowana cukrzyca. Możliwość wykonania implantów wykluczają też choroby psychiczne oraz schorzenia wyniszczające organizm: AIDS, nowotwory, alkoholizm, narkomania. Także choroby przyzębia i jamy ustnej, na przykład parodontoza, mogą utrudniać przyjęcie implantu .

IMPLANTY ZĘBOWE – MOŻLIWE POWIKŁANIA

Każdy implant jest ciałem obcym i ze względu na to, istnieje ryzyko nieprzyjęcia. Prawidłowy zabieg zmniejsza to ryzyko. Najczęstszymi nieprzyjemnymi skutkami procesu leczenia są dyskomfort, zasinienie i opuchlizna tkanek. Może pokazać się również ból, na który zaleca się leki przeciwzapalne oraz przeciwbólowe. W przypadku powiększenia się węzłów chłonnych, gorączki czy bólu gardła należy jak najszybciej umówić się na wizytę do stomatologa .

CENY IMPLANTÓW STOMATOLOGICZNYCH

Wstawienie implantów zębowych to jeden z najdroższych zabiegów w stomatologii.

Ceny są zróżnicowane i wynikają z wielu zmiennych. Wahają się między 1600 do nawet 4 000 zł za pojedynczą śrubę. Do kosztu należy także doliczyć cenę diagnostyki, wszczepienia implantu, łącznika protetycznego, śruby gojącej i korony protetycznej. Ceny koron też są różne i uzależnione od ich rodzaju. Im trwalsze i bardziej estetyczne tym cena rośnie. Może to być koszt rzędu od 500 do 1 400 zł.

Po przeliczeniu cena pełnego zabiegu sięga od 4 do 10 tysięcy złotych.

Strona używa cookies
Ok