GŁADKA SKÓRA, PIĘKNE PAZNOKCIE- PIELĘGNACJA STÓP – Haluksy

JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo

JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo

Stopy są skomplikowane w pielęgnacji. To kończyny, na których noszony jest cała masa naszego ciała. Często zapominamy o odpowiedniej pielęgnacji stóp. Efektem tych zaniedbań często są takie schorzenia jak m. in.: nagniotki, przesuszenia a nawet infekcje grzybicze. Jak zatem pielęgnować stopy? Poniżej proponujemy kilka sprawdzonych tricków.

KĄPIELE W SOLI KOSMETYCZNEJ

Kąpiele w wodzie z solą kosmetyczną nie tylko niweluje obrzęki, ale też zmiękcza skórę. Kąpiele polecane są w szczególności paniom, które muszą na co dzień nosić buty na obcasach. Wysokie obcasy męczą na stopy, dlatego trzeba starać się o ich odpowiednią pielęgnację. Kąpiele w soli kosmetycznej to nie tylko relaks ale także wsparcie w pielęgnacji skóry stóp. Do wody warto też dodać różne preparaty o działaniu nawilżającym, przeciwbakteryjnym np. różnego rodzaju oleje. Zastosowanie przeciwzapalne ma olejek herbaciany. Przeciwbakteryjnie działa również lawenda.

WYGŁADZANIE

Bardzo ważnym elementem pielęgnacji skóry stóp jest systematyczne złuszczanie martwego naskórka. Nie zaleca się do tego wykorzystywać pumeksu. Dlaczego pumeks jest niekorzystny? Ponieważ przez wzgląd na swoją specyficzną porowatą strukturę sprzyja mnożeniu się bakterii. Jeśli upieramy się na używanie pumeksu, pamiętajmy o tym, by po jednorazowym użyciu wylądował na śmietniku. Korzystniejszym rozwiązaniem jest używanie kosmetycznej tarki- można ją łatwo umyć i użyć ponownie. W drogeriach znajdziemy też mnóstwo specjalistycznych preparatów peelingujących, które są bogate w drobinki, które szybko radzą sobie ze zrogowaceniami.

NAWILŻANIE STÓP

Skóra stóp jest dosyć problematyczna głownie z tego powodu że zawiera mało gruczołów łojowych. Z tego powodu szybko ulega przesuszeniom. Nawilżanie to najbardziej istotny element dbałości o skórę stóp. Kremy nawilżające trzeba stosować każdego dnia. Odbuduje to warstwę lipidową i zadziała zmiękczająco na skórę stóp. Dla w dużym stopniu zrogowaciałej skóry warto pomyśleć o maskach nawilżających: nakłada się je na noc, żeby rano cieszyć się idealnie gładkie stopy.

PAZNOKCIE

Pielęgnowanie stóp to nie tylko troska o gładką skórę. Trzeba zadbać także o staranny pedicure. Systematyczne obcinanie paznokci to podstawowy zabieg. Oprócz obcinania istotne jest też odpowiednie piłowanie. Nie wolno obcinać paznokci za dużo, ponieważ mogą niekomfortowo wrastać w palce. Kolejnym krokiem do zadbanych stóp jest też opiłowanie boków paznokci.

CZĘSTE PROBLEMY ZE SKÓRĄ STÓP

PĘKAJĄCE PIĘTY

Wzmożone przesuszanie skóry to najpewniej rezultat niedoboru witaminy A. Najskuteczniejszym sposobem na tę niedogodność są odprężające kąpiele solne. Apteki oferują też szeroki wachlarz kremów gojących, które skutecznie poradzą sobie wszystkie podrażnienia.

ODCISKI I NAGNIOTKI

Odciski i nagniotki są irytującym ale także popularnym problemem. To zrogowacenia o kształcie stożka. Bywają bardzo bolesne, dlatego że wbijają się w ciało. Odciski najlepiej zlikwiduje podolog, jednak można też spróbować wyeliminować je z zastosowaniem domowych sposobów. W tym celu należy zakupić płyn na odciski. Przed zastosowaniem płynu, odmoczmy stopy w gorącej wodzie z solą kosmetyczną. Taka kąpiel musi potrwać nie krócej niż 15 minut. Kolejnym krokiem jest smarowanie odcisku specjalnym preparatem. Następnie powinno się zetrzeć stwardniałą skórę pumeksem i zniszczyć rdzeń odcisku.

NADMIERNA POTLIWOŚĆ

Skóra stóp jest dosyć problematyczna przede wszystkim dlatego, że zawiera większą ilość gruczołów potowych niż łojowych. Duża grupa osób boryka się z nadpotliwością stóp. Z tego powodu najważniejsza staranna higiena. Pielęgnację usprawniają liczne kosmetyki zaprojektowane dla osób, które borykają się z silną potliwością stóp. Warto zatem nabycie talku lub dezodorantu do stóp. Jeżeli to możliwe, należy także wymienić buty: w godzinach pracy nosić lżejsze obuwie. Pomocne także mogą okazać się solne kąpiele z dodatkiem olejków. Najlepsze z nich to m. in. lawenda i rozmaryn.

HALUKSY- BOLESNY PROBLEM

Często musisz zakładać szpilki? Czy wiesz jak cierpią twoje stopy? Haluksy są poważnym problemem. To zwyrodnienia kostne dużego palca, które powodują dyskomfort i skrzywienia kości stopy. Nadmiernie obciążony paluch często wykrzywia się ku środkowi. Rozwojowi tego schorzenia sprzyjają nie tylko buty na obcasie ale też obuwie z wąskim noskiem. Paluch znajdują się wówczas w nienaturalnym położeniu, przez co ulega silnym przeciążeniom. Jak zapobiec haluksom? Jest dużo sposobów, jednak tylko niektóre są skuteczne. Pierwszym z rozwiązań są dystraktory nocne- poprawiają one położenie palucha. Stosuje się je jednak tylko na noc, dlatego ich skuteczność jest znikoma. Dystraktory „nie uczą” bowiem stopy do odpowiedniej działania podczas dnia, dlatego skrzywienia stopy nieustannie postępują. Najskuteczniejszym rozwiązaniem przy tym schorzeniu są ortopedyczne wkładki na haluksy. Indywidualne wykonanie dla każdego pacjenta oraz specjalne ćwiczenia fizjoterapeutyczne pomagają w osiągnięciu najbardziej widocznych efektów leczenia.

APARAT NA HALUKSY

Strona używa cookies
Ok