Endermologia LPG – zabieg skutecznie redukujący tkankę tłuszczową

Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry

Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry

Endermologia LPG to innowacyjny zabieg, mający na celu ukształtowanie sylwetki, przez walkę z nadmierną tkanką tłuszczową, rozstępami czy cellulitem. Ten nowoczesny patent to odmiana mechanicznego masażu, wykonywanego przy użyciu specjalnej głowicy, jaki daje klientkom wspaniały relaks i komfort. Tego typu leczenie jest zupełnie bezinwazyjne oraz pozwala na wygładzenie skóry już w ciągu kilku zabiegów. Zostało stworzone dla kobiet i dla mężczyzn, którzy marzą o pięknej sylwetce bez wyczerpujących ćwiczeń i ścisłej diety. Endermologię można stosować na całym ciele albo punktowo na przykład na brzuchu, udach, pośladkach czy twarzy.

Jak wygląda zabieg?

Endermologia LPG wykonywana jest przez specjalistycznie przeszkolonego lekarza lub kosmetologa. Pierwszy zabieg poprzedza konsultacja, podczas której specjalista odbywa z pacjentem krótki wywiad, dzięki któremu pozna styl życia, ogólny stan zdrowia i zbada problem oraz związane z nim oczekiwania.

Przeznaczona do zabiegu maszyna, jest zaopatrzona w głowicę z opatentowanymi rolkami. Cykl masażu polega na zasysaniu i ugniataniu skóry w kilku kierunkach o regulowanej sile, który wzmaga proces lipozy (uwolnienia tłuszczu), pobudza krążenie krwi i przemianę materii, a do tego wspomaga usuwanie z organizmu toksyn i produkcję elastyny, kolagenu i kwasu hialuronowego.

Na czas zabiegu pacjent ma specjalny kostium jednoczęściowy, który podnosi komfort i przeciwdziała zaciąganiu włosków oraz szczypaniu skóry, przy czym ułatwia przesuwanie rolek. Dobrze wyregulowana i dopasowana do pacjenta siła masażu sprawia, że zabieg nie wymaga znieczulenia, jest zupełnie bezbolesny, a jego działanie wpływa na dobre samopoczucie. Zwykle zabieg trwa od 30 do 45 minut, a dla wypracowania doskonałych efektów zaleca się przyjecie serii 12 – 20 zabiegów, wykonywanych nie częściej niż 2 – 3 razy w tygodniu.

Jakie są efekty zabiegu?

Endermologia LPG ma wiele dobrych efektów. Już po 3 zabiegach, są one widoczne: usunięty nadmiar tkanki tłuszczowej jednoznacznie wpływa na zmniejszenie obwodów kolejnych partii ciała, co korzystnie działa na kształt sylwetki, która wspaniale się wyszczupla i modeluje. Ponadto cellulit zostaje pomniejszony, a blizny, rozstępy oraz zmarszczki są znacznie mniej widoczne i bardziej wygładzone. Endermologia LPG ma też doskonały wpływ na skórę. Pomaga ją ujędrnić i rozświetlić, co sprawia, że skóra nie jest już wiotka, a zregenerowana i odmłodzona. Innymi efektami zabiegu są poprawa krążenia krwi i limfy, zminimalizowane obrzęki i generalne rozluźnienie napięcia ciała.

O czym należy pamiętać po przyjęciu zabiegów?

Po endermologii LPG mogą ukazać się małe siniaki, a na 3 lub 4 dni skóra może być punktowo nadwrażliwa na dotyk, z tego powodu niezwykle ważne jest zastosowanie właściwej pielęgnacji. Jest to o tyle istotne z uwagi na to, że prawidłowa dbałość o stan zdrowia i samopoczucie pomoże w zachowaniu skutków endermologii na dłużej.

Trzeba w głownej mierze pić dużo, zaleca się od 2 do 2,5 litra, niegazowanej wody, która ułatwia usuwanie tkanki tłuszczowej i toksyn z organizmu. Tak samo kluczowe jest utrzymanie zdrowej diety. Przede wszystkim korzystne będzie jedzenie z małą zawartością sodu, soli, tłuszczów i niewielkim indeksem glikemicznym.

Zachowaniu ciągłych efektów endermologii służy również regularna aktywność fizyczna. Trzeba jednak uważać, aby nie przemęczać ciała i uprawiać lżejszą formę gimnastyki, która pomoże w zachowaniu sprawności i zdrowia, a także przysłuży się do dalszego spalania tłuszczu.

Należy również zadbać o właściwe nawilżenie ciała, zwłaszcza w partiach, gdzie były obecne blizny, rozstępy albo cellulit. W tym celu warto stosować kremy albo emulsje ujędrniające. Zawarte w nich składniki pomnożą działanie oraz zwiększą zadowolenie z zabiegu.

Zalecane jest, żeby po skończeniu serii zabiegów, na jednej nie poprzestawać. Korzystanie z zabiegów podtrzymujących efekty raz w ciągu miesiąca lub dwóch, zapobiegnie ponownemu zaleganiu tłuszczu w tkankach.

Przeciwwskazania wykonywania endermologii LPG

Pomimo wszelkich korzyści z endermologii LPG i działania, które jest zupełnie nieinwazyjne i bezpieczne istnieje sporo przeciwwskazań, do wykonania tego zabiegu. Większość z nich jest związana bezpośrednio ze stanem zdrowia i kondycją organizmu pacjenta. Do najbardziej istotnych należą w głównej mierze najcięższe choroby, czyli na przykład aktywne nowotwory lub choroby krwi (wraz z przyjmowaniem leków np. przeciwzakrzepowych) oraz układu krążeniowego, jak zapalenie żył i żylaki.

Wykluczeniem są również uszkodzenia oraz choroby skóry (np. bielactwo), infekcje oraz przepuklina. Decydowanie się na zabieg nie jest też zalecane kobietom w ciąży oraz karmiącym piersią. Najszybciej, endermologię LPG można przeprowadzić 5 miesięcy po naturalnym porodzie dziecka i 7 miesięcy po cesarskim cięciu.

W przypadku osób, które mają wstawione implanty lub kolczyki nie ma przeciwwskazań do przebycia zabiegu, ale należy pominąć te części ciała w trakcie endermologii LPG. Nie należy także poddawać zabiegowi takich sfer, gdzie występują tłuszczaki, pieprzyki, świeże blizny albo w stanie zapalnym. Te obszary także należy ominąć.

Strona używa cookies
Ok