Endermologia Toruń - odchudzani -usuwanie cellulitu i skuteczne odchudzanie

Endermologia Toruń - odchudzani -usuwanie cellulitu i skuteczne odchudzanie

Endermologia LPG to innowacyjny zabieg, którego zadaniem jest wymodelowanie sylwetki, przez walkę z nadmierną tkanką tłuszczową, cellulitem czy rozstępami. Ten nowoczesny patent to rodzaj mechanicznego masażu, wykonywanego przy użyciu specjalnej głowicy, który daje klientkom wspaniały relaks i komfort. Takie leczenie jest zupełnie bezinwazyjne i pozwala na wygładzenie skóry zaledwie w ciągu kilku zabiegów. Zostało utworzone zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, którzy marzą o pięknym wyglądzie bez ścisłej diety i wyczerpujących ćwiczeń. Endermologię można stosować na całym ciele albo punktowo na przykład na brzuchu, udach, pośladkach czy twarzy.

Jak wygląda zabieg ?

Endermologia LPG wykonywana jest przez specjalistycznie przeszkolonego kosmetologa lub lekarza. Pierwszy zabieg poprzedza konsultacja, podczas której specjalista odbywa z pacjentem niedługi wywiad, dzięki któremu pozna ogólny stan zdrowia, styl życia oraz wniknie w problem oraz związane z nim oczekiwania.

Przeznaczona do wykonania zabiegu maszyna, została wyposażona w opatentowane rolki umieszczone w głowicy. Cykl masażu polega na zasysaniu i ugniataniu skóry w kilku kierunkach o regulowanej sile, który stymuluje proces lipozy – uwolnienia tłuszczu , pobudza krążenie krwi i przemianę materii, a do tego wspiera usuwanie toksyn z organizmu i produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Na czas zabiegu pacjent zakłada specjalny kostium jednoczęściowy, który podnosi komfort i zapobiega szczypaniu skóry czy zaciąganiu włosków, a przy tym ułatwia rolkom poślizg. Dobrze wyregulowana i dostosowana do pacjenta siła masażu sprawia, że do zabiegu nie potrzeba znieczulenia, jest kompletnie bezbolesny, a jego działanie wpływa na dobre samopoczucie. Zwykle zabieg trwa 30 – 45 minut, a dla wypracowania doskonałych efektów zalecane jest zastosowanie serii 10 – 20 zabiegów, pobieranych nie częściej niż od 2 do 3 razy w tygodniu.

Co się dzieje po zabiegu?

Endermologia LPG przynosi wiele korzystnych efektów. Już po 3 wizytach u kosmetologa, stają się one widoczne: usunięty nadmiar tkanki tłuszczowej wyraźnie powoduje zmniejszenie obwodów kolejnych partii ciała, co korzystnie działa na formę sylwetki, która wspaniale się modeluje i wyszczupla. Ponadto cellulit zostaje pomniejszony, a rozstępy, blizny oraz zmarszczki są o wiele mniej zauważalne i mocno wygładzone. Endermologia LPG ma też świetny wpływ na skórę. Ujędrnia i rozświetla ją, dzięki czemu skóra nie jest już wiotka, a zregenerowana i odmłodzona. Dodatkowymi efektami zabiegu są pobudzenie krążenia limfy i krwi, zminimalizowane obrzęki oraz ogólne rozluźnienie napięcia ciała.

Jak dbać o siebie po zabiegach

W wyniku endermologii LPG mogą pokazać się drobne siniaki, a na 3 – 4 dni skóra może być miejscowo nadwrażliwa na dotyk, z tego powodu szczególnie znaczące jest zastosowanie odpowiedniej pielęgnacji. Jest to o tyle istotne ze względu na to, że prawidłowa dbałość o stan zdrowia i samopoczucie pomoże w zachowaniu skutków endermologii na dłużej.

Należy przede wszystkim pić dużo, zaleca się od 2 do 2,5 litra, niegazowanej wody, która ułatwia usuwanie tkanki tłuszczowej i toksyn z organizmu. Tak samo kluczowe jest utrzymanie zdrowej diety. Przede wszystkim dobre będą pokarmy z niewielką zawartością tłuszczów, sodu, soli i niewielkim indeksem glikemicznym.

Zachowaniu ciągłych efektów endermologii służy także regularna fizyczna aktywność. Należy jednak uważać, aby nie przemęczać organizmu i uprawiać łagodniejszą formę gimnastyki, która wesprze w zachowaniu sprawności i zdrowia, a także przyczyni się do dalszego spalania tłuszczu.

Należy także zadbać o odpowiednie nawilżenie ciała, zwłaszcza w miejscach, w których były obecne cellulit, blizny albo rozstępy. W tym celu warto stosować balsamy lub emulsje ujędrniające. Zawarte w nich składniki pomnożą działanie oraz zwiększą satysfakcje z zabiegu.

Zalecane jest, by po skończeniu serii zabiegów, na jednej nie poprzestawać. Korzystanie z zabiegów utrzymujących efekty raz w ciągu miesiąca lub dwóch, zapobiegnie nawrotom zalegania tłuszczu w tkankach.

Przeciwwskazania wykonywania endermologii LPG

Mimo wszystkich zalet endermologii LPG i działania, które jest w pełni bezpieczne i nieinwazyjne istnieje wiele przeciwwskazań, do przeprowadzenia takiego zabiegu. Większość z nich łaczy się bezpośrednio ze stanem zdrowia i kondycją organizmu pacjenta. Do najważniejszych należą w głównej mierze najcięższe choroby, czyli na przykład aktywne nowotwory albo choroby krwi (w tym przyjmowanie leków np. przeciwzakrzepowych) oraz układu krążeniowego, jak zapalenie żył i żylaki.

Wykluczeniem są również urazy oraz choroby skóry (na przykład bielactwo), przepuklina oraz infekcje. Poddawanie się zabiegowi nie jest także wskazane kobietom w ciąży oraz karmiącym piersią. Najwcześniej, endermologię LPG można przeprowadzić 5 miesięcy po zwyczajnym porodzie dziecka oraz przy cesarskim cięciu po 7 miesiącach.

W przypadku osób, które mają założone kolczyki lub implanty nie ma zakazów do przebycia zabiegu, ale trzeba pominąć te partie ciała w ciągu endermologii LPG. Nie należy także poddawać zabiegowi takich miejsc, gdzie są pieprzyki, tłuszczaki, nowe blizny lub w stanie zapalnym. Takie obszary również trzeba ominąć.

Strona używa cookies
Ok