Czy warto wynająć firmę sprzątającą?

Znowu sprzątanie, a Ty nie masz pomysłu jak to wszystko zorganizować. Są chwile, gdy marzymy o tym, by znaleźć sposób na szybkie porządki. Magia tutaj za dużo nie zrobi. Należy po prostu podnieść się z kanapy i zacząć działać. Czyste i zadbane mieszkanie to radość każdej nowoczesnej mamy. Czasem przyjeżdżając do znajomej patrzysz z niedowierzaniem: kiedy ona to robi? Dwójka maluchów, liniejący czworonóg, własna firma, siłownia i jeszcze zdąży sprzątnąć. Wyjścia są dwa – albo Twoja koleżanka nie śpi po nocach i sprząta, albo zna kilka praktycznych trików na co tygodniowe utrzymanie czystości w mieszkaniu. Taka wiedza z pewnością przyda się każdej z nas, o ile nie zdecydujemy się na skorzystanie z pomocy profesjonalnej firmy sprzątającej. Wszystko jest w Twoich rękach. My pragniemy Ci dziś pokazać, że sprzątanie nie musi być ciężką czynnością. Poznaj kilka praktycznych rad i zostań perfekcyjną panią domu.

Sposoby na czystą łazienkę

Sprzątanie toalety to jedna z najważniejszych prac domowych. Przede wszystkim przez to, że ze względu na wilgoć dużo szybciej koncentrują się w niej bakterie i szkodliwe grzyby. Jeżeli chcesz, aby Twoja toaleta była regularnie schludna i aromatycznie pachnąca musisz zatroszczyć się o właściwą konfigurację mebli. Wyrzuć wszystkie bezużyteczne wyposażenie i poukładaj meble tak, żeby w miarę możliwości, nie zachowywać zaciemnionych zakamarków. Im skromniejsza toaleta, tym szybciej ją uporządkujesz. W sumie do posprzątania łazienki potrzebujesz 3 produktów – płynu o ogólnym zastosowaniu, roztworu do mycia szyb i płynu do mycia ubikacji. Taki komplet zagwarantuje Ci optymalne efekty. Za każdym razem noś gumowe rękawiczki które zabezpieczą Twoje ręce przed destrukcyjnym działaniem płynów żrących. Sprzątanie łazienki rozpocznij od wyniesienia z niej wszelkich dekoracji, pudełek i generalnie całego małego umeblowania. Na początku zamieć posadzkę, a następnie spryskaj toaletę płynem. Następnie, zwilż płynem uniwersalnym całe akcesoria łazienkowe – od lustra, aż po brodzik prysznicowy i po kolei je powycieraj. Nie zapomnij o bateriach przy umywalce i wannie. Na zakończenie przeczyść stosownie toaletę oraz podłogę. Czyszczenie łazienki choć raz na 7 dni, zagwarantuje jej czysty wygląd. Wystarczy tylko 30 minut na tydzień.

Praktyczne sprzątanie kuchni

Sprzątanie kuchni to całkowicie inne zagadnienie. Codziennie, na skutek przyrządzania posiłków występują w niej kolejne zanieczyszczenia. Najbardziej uporczywy jest pokrywający płytę kuchenki tłuszcz, który po kilku dniach jest ciężki do umycia. Żeby wykluczyć ten problem należy oczyszczać kuchenkę zaraz po smażeniu. Zajmie Ci to kilka sekund, a oszczędzisz sobie tym późniejszą walkę z zaschniętym olejem. Kolejnym, w sumie najobszerniejszym źródłem bakterii jest gąbka do zmywania naczyń. Zaskoczona? Na takich produktach zaopatrzenia kuchni, jak gąbki do mycia, czy deski do krojenia skupia się o połowę razy więcej bakterii aniżeli na muszli klozetowej. Rozmnażanie mikrobów ułatwia zestawienie wilgoci, temperatury i resztek jedzenia. Stąd też, po każdym myciu, należy gąbkę dobrze odsączyć i powiesić w przewiewnym miejscu, żeby mogła ekspresowo wyschnąć. Wymieniaj ją co tydzień, a unikniesz groźnych bakterii w prywatnej kuchni. A co z osadem od herbaty na kubkach? Oczyszczenie ich jest naprawdę łatwe, a pomocne będą w tym naturalne składniki, takie jak ocet, czy kwasek cytrynowy. Wystarczy zapełnić szklankę sodą oczyszczoną wymieszaną z jednym z tych dwóch składników. Kilka chwil odczekać i wyszorować twardą ściereczką. Rezultat gwarantowany. Co więcej dobrze jest umyć w kuchni? Naturalnie lodówkę. W końcu zostawiamy w niej produkty, które później zjadamy. W lodówce istotna jest organizacja miejsca. Nie kupuj za wiele na jeden raz. Zapakowana lodówka spowoduje, że jedzenie dużo łatwiej się zepsuje. Na górnej półce ułóż artykuły z najdalszą datą ważności, oraz upieczone ciasta. Na środkowych półkach musi znaleźć się żywność do podgrzania (np popołudniowy obiad), oraz wędliny i nabiał. Dolna pólka jest najchłodniejsza, dlatego w tym miejscu dobrze jest przygotować miejsce dla świeżego mięsa, jak i już obranych owoców i warzyw. W dolnej szufladzie mamy możliwość pomieścić świeże warzywa i owoce, a na drzwiach lodówki takie produkty jak sosy, jaja i masło.

Firma sprzątająca – czy warto?

Usługi firm sprzątających kierowane są nie tylko do osób, które nie umieją sprzątać, albo nie znajdują na to czasu. Wynajęcie fachowej sprzątaczki domowej na pewien odcinek czasu, uprawni Ci zaznajomienie się z naczelnymi wytycznymi sprzątania. Dalej będziesz mogła je wykorzystać. samodzielnie. Obecnie agencje sprzątające oferują nam całościowe usługi porządkowe w uczciwej cenie. Zajmują się nie tylko myciem okien i ścieraniem brudu. Oferują również usługi takie jak pranie, polerowanie podłogi lub czyszczenie mieszkania po imprezach, co jest trudne dla każdego z nas. Cena pojedynczego sprzątania mieszkania to wydatek około 100 złotych. Może warto zatem, pomyśleć nad zatrudnieniem fachowej firmy sprzątającej?

Jak już zdążyliście zaobserwować sprzątanie wcale nie jest przykrym obowiązkiem. A uwierzcie nam, w schludnym i pachnącym mieszkania poczujecie się odprężeni. W nagrodę za wykonane porządki możecie pójść do teatru, czy pozwolić sobie ulubioną książkę, co będzie świetną inspiracją na drugi raz. Nabądź także przyjemne zapachy w kompozycji dyfuzora, lub olejku, a błyskawicznie pokochacie domowe porządki.

Każda z nas ma możliwość zostać perfekcyjną gospodynią domu. Jeżeli jednak nie posiadacie dużej ilości wolnego czasu, skorzystajcie z oferty fachowej firmy sprzątającej. Polecamy szczególnie jedną z nich: Firma sprzątająca Toruń

Strona używa cookies
Ok