Sceneria dźwiękowa wesela wielokulturowego

Dj na wesele polsko-angielskie Wodzirej na wesele wielokulturowe Dj na wesele mieszane

Dj na wesele polsko-angielskie Wodzirej na wesele wielokulturowe Dj na wesele mieszane

Jeżeli Ty i Twój partner pochodzicie z odmiennych krajów i jesteście innego wyznania…

Wesela mieszane to olbrzymie wyzwanie. Po pierwsze wypada sprawić, aby familie Młodej Pary przyjechały na czas, po drugie – w czasie uroczystości powinny się wzajemnie rozumieć, czyli przydatne są osoby, które znają obydwa języki, tertio – repertuar dźwiękowy musi być prawdziwym kompromisem, co oznacza, iż trzeba go dopasować do gustu Panny Młodej oraz Pana Młodego. Na takim weselu wspaniale sprawdzi się dj – wodzirej, który opracuje scenerię dźwiękową w oparciu o wymagania przyszłych małżonków. W naszym kraju regularnie wynajmuje się dj’a na wesela polsko-angielskie, polsko-węgierskie, polsko-francuskie, polsko-słowackie, polsko-kanadyjskie, bądź polsko-włoskie. W czasie ich aranżowania wyrasta wiele kłopotów, którymi nie muszą martwić się Ci, którzy mają swoje korzenie w granicach jednego państwa. W przypadku wesela par „mieszanych” należy sięgnąć po „odrobinę obyczajowości” rodzimej oraz zagranicznej. Dotyczy to wszelakich obrzędów, posiłków, kapeli oraz innych rozrywek. Dużym problemem może być język, stąd trzeba na tę uroczystość zatrudnić tłumacza, jeżeli Młoda Para, członkowie rodziny bądź znajomi niestety nie mogą tego wykonać. Cały czas będzie tłumaczył przemowy i wyjaśniał wszystkie obyczaje.
W jaki sposób zatem połączyć dwie obyczajowości, różne doświadczenia oraz spowodować, ażeby przybyli nie „padali z nudów”?

Wykorzystując talent i doświadczenie dj’a!

Odpowiedni dj na wesela mieszane wie w jaki sposób scementować w trakcie wesela dwie różne kultury. Każda familia będzie zapewne kompletnie inaczej przygotowana do niniejszej zabawy, więc wszelkie różnice powinien on mądrze wykorzystać. Bez względu na to, na którego dj’a – wodzireja się zdecydujemy. Musimy jednakże zwrócić uwagę na kilka kwestii:

  • jego doświadczenie w organizowaniu tego rodzaju imprez (zweryfikujmy w jakiej ilości faktycznie działał)
  • predyspozycje wokalne, instrumentalne bądź wodzirejskie (powinniśmy zerknąć na filmiki z dyskotek, które już wcześniej zostały przez niego wykonane)
  • łatwość wzbudzania pozytywnych emocji u rodzin uczestniczących w identycznych uroczystościach (np. na filmach widać, iż goście na przeróżnych imprezach fajnie się bawią)
  • umiejętność w dogadaniu się co do niuansów
  • napisanie umowy z wszelakimi detalami ile zapłacimy za oprawę muzyczną, koszt przeciągnięcia okresu grania, repertuar, warianty zabaw itp.)
  • niuanse – inaczej wszelkie sprawy, jakie będą istotne w tym dniu, a które chwilowo „trzymają się na uboczu” (profesjonalizm dj’a, np. dobry ton, właściwy ubiór, terminowość)
  • naszkicowanie „Planu B”, mianowicie następnego harmonogramu, jaki w przypadku niemożliwości zastosowania początkowego „wejdzie w” jego miejsce

Pozostaje jeszcze pytanie: czy częstować dj’a trunkiem w czasie imprezy? Po pierwsze raczenie czy to napojami alkoholizowanymi, czy to kawałkiem weselnego tortu nie powinno wywoływać poważniejszych zastrzeżeń. Z innej strony – nikt nie pragnie mieć na naprawdę istotnym wydarzeniu osoby odpowiedzialnej za grę, która siedzi „pod stołem” totalnie zalana… Możemy wybrać wyjście kompromisowe, a mianowicie przekazać jeden osobny stolik dla wodzireja z przysłowiową „odrobiną” szlachetnego trunku. W przeciwnym razie cała uroczystość może gwałtownie się zakończyć, natomiast goście będą zawiedzeni oraz momentalnie udadzą się do domów.

Jakie rozrywki może podpowiedzieć dj?

Propozycji jest doprawdy mnóstwo. Możemy zaproponować własne koncepcje bądź zdać się zupełnie na inicjatywę dj’a Zabawy najlepiej podzielić na zabawy połączone z oczepinami, zabawy taneczne, fanty itp. Ważne jest, żeby połączyć rozrywki integracyjne (na jakich rodzina i przyjaciele posiadają okazję rozmawiać ze sobą i się bawić), klasyczne (chłopiec czy dziewczynka, gorące krzesła bądź hazardziści), neutralne (ażeby uniknąć nudy podczas uroczystości weselnej). Ciekawym pomysłem są także quizy, gdzie do wygrania jest taniec z Panną Młodą bądź Panem Młodym. Na międzynarodowym weselu w ogóle nie powinny pojawić się gry o mocnym zabarwieniu zmysłowym, sprośne bądź ośmieszające którąś ze stron. Dj może zgromadzić zaproszonych do odtańczenia państwowego tańca konkretnego kraju, np. corridę, olendra, kaczuchy, oberka. Zanim powstanie porządek atrakcji należy porozmawiać z rodzicami, dziadkami oraz innymi zaproszonymi osobami o ceremoniałach regionu, z jakiego pochodzą oraz wyłonić wraz z nimi te najbardziej właściwe. Jeżeli wynajmiemy dj’a na wesele międzynarodowe, powinniśmy z nim obowiązkowo zaplanować wszystkie elementy. Powinien zmieszać przeróżne typy muzyki, aby każdy z przybyłych miał sposobność biesiadowania przy ulubionych melodiach.

O tym trzeba wiedzieć!O tym nie możemy zapomnieć!

W trakcie brytyjskiego wesela goście samodzielnie płacą sobie za alkohol. Odstępstwem od tej reguły jest szampan, za który płaci rodzina Młodej Pary. Tym szampanem wznosi się toast za małżonków na początku uroczystości ślubnej.

Więcej informacji znajdziesz klikając w link obok – dj na wesele polsko-angielskie

Strona używa cookies
Ok