Jak najlepiej podróżować po Gdańsku – taxi, rower czy kolejka?

Przyjeżdżasz w nie długim czasie do Gdańska? To wspaniałe miasto, z ciekawą historią, kusi co roku wielu turystów, co zazwyczaj powoduje dość duże problemy komunikacyjne. W godzinach szczytu transport z lotniska to prawdziwe wyzwanie nie mówiąc już o szybkim dotarciu do centrum. Czas biegnie do przodu a przecież podczas podróży chcemy zobaczyć jak najwięcej. Co tu uczynić, aby mądrze ominąć korki i nie wydać zbyt wielu pieniędzy? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka porad jak podróżować po Gdańsku i okolicach bez żadnych niedogodności

Citybreak, tłumaczy się na język polski jako ,krótkie zwiedzanie miasta to zyskujący na popularności trend w podróżowaniu. Co raz więcej ludzi chce wyjechać na weekend z domu stąd też decyduje się na podróż do obcego miasta. Niedrogie linie lotnicze oferują tanie bilety do najlepszych miast Europie, dzięki czemu każdy z nas jest w stanie szybko dolecieć do dowolnego miejsca i cieszyć się urokami podróży. Gdańsk, będąc jednym z z najbardziej znanych miast w Polsce, jest każdego roku tłumnie oblegany przez polskich, jak i przyjezdnych turystów. Piękno zwiedzania pryska, gdy musimy stać w korkach, lub czekamy na opóźniający się autobus. Jak temu zaradzić? Takie pytanie pada z ust wielu zniecierpliwionych turystów. My tymczasem mamy korzystne rozwiązania na ten problem.

Wsiądź do taksówki nie byle jakiej

Naturalnie, taxi to jedno z najlepszych rozwiązań dla osób oczekujących na transport z lotniska, jak i dla tych, których goni czas. Każdy fachowy taksówkarz ma świadomość, którędy pojechać, by ominąć jakiekolwiek korki na głównych ulicach miasta. Siedząc wygodnie w klimatyzowanej taksówce, błyskawicznie dojedziesz do wskazanego przez Ciebie miejsca, niezależnie od tego, czy jest to Katedra Oliwska, czy Jarmark Dominikański w Gdańsku. My, możemy Wam polecić taxi Gdańsk Shuttle, które zaopatrzone są w foteliki dla dzieci, bezprzewodowy internet i pojemny bagażnik, w których przechowasz swoje walizki. Firma ta organizuje także kompleksowe wycieczki po Gdańsku i po okolicznych atrakcjach, co zaświadcza o jej innowacyjnym podejściu do usług transportowych. Gwarantujemy, że taryfa opłat nie jest większa niż w innych firmach transportowych, zyskując w dodatku korzystne wskazówki turystyczne i dobrej jakości obsługę.

Rower miejski – sposób na nudę w mieście

Trzeba to zakomunikować głośno – rowery osiągnęły obecnie szczyt popularności jak dziś. W dużych miastach z łatwością można znaleźć systemy rowerów miejskich. Wynajęcie rowerów miejskich trwa chwilę i nie rujnuje naszych portfeli. Rower możemy zwrócić w którymkolwiek stanowisku, co sprawia, że co raz więcej turystów odwiedza miasta korzystając z dwukołowców. System rowerów miejskich Nextbike funkcjonuje również w Gdańsku. Wystarczy założyć konto na ich stronie, konto i w łatwy sposób wynająć dowolny rower. Pierwsze 20 minut jazdy jest darmowe. Następnie płacisz tylko 1 zł za 1 godzinę jazdy. Kolejna godzina kosztuje 3 złote, a każda kolejna 4. Dobrze jest jedynie pamiętać, że nie można wynajmować roweru dłużej niż 12 godzin w trakcie jednej doby gdyż grozi to karą pieniężną. Jeśli nie lubisz siedzieć w miejscu turystą rower miejski to świetne rozwiązanie dla Ciebie.

SKM – nowoczesna komunikacja w Gdańsku

Gdańsk, to wyjątkowe miasto gdzie oprócz taxi oferujących niezwykłe wycieczki, działa także szybka kolej miejska. SKM to nazwa którą znają wszyscy, którzy kiedykolwiek choć raz odwiedzali Trójmiasto. Ekspresowe pociągi kursują codziennie, od rana do wieczora między Gdańskiem a Gdynią, zapewniając podróżnym komfort i lekkość podróżowania. Kolejki jeżdżą regularnie i dojeżdżają w okolice najbardziej atrakcyjnych miejsc turystycznych, jak i handlowych. Bilet do 6 przystanków kosztuje zaledwie 3 złotych co powoduje, że SKM to doskonałe wyjście dla podróżujących cenią swój czas i fundusze. Z SKM dobijesz wszędzie, w niezwykle krótkim czasie.

Taxi Gdańsk, SKM, czy może rower miejski? Wybór należy do Ciebie. Każda z tych możliwości gwarantuje ekspresowy dojazd w wskazane miejsce, bez konieczności czekania w korkach. A w końcu wybierając się na szybkie zwiedzanie, nie chcemy stracić żadnej minuty. Pomysłowy turysta zawsze znajdzie jakieś opcjonalne rozwiązanie. W Gdańsku czekają na Ciebie nie tylko ciekawe zabytki. Doskonale zagospodarowana plaża, dobre jedzenie i atrakcje dla najmłodszych, to coś na co mogą liczyć urlopowicze. W Gdańsku nie będziesz się nudzić.

Gdańsk Shuttle, to firma która prowadzi usługi transportowe powiązane z zwiedzaniem. Ta praktyczna forma podróży większym zainteresowaniem ze strony turystów. Możesz zarezerwować konkretną wycieczkę na stronie internetowej firmy. Organizowanych opcji jest bardzo dużo – od zwiedzania najpopularniejszych miejsc w Gdańsku po wycieczkę na zamek w Malborku. Firma gwarantuje kompleksową organizację wypraw, wraz z zakupem niezbędnych biletów wstępu. Kierowcy podczas jazdy taksówką, przedstawiają nam historię zwiedzanych zabytków. Taxi Gdańsk, to zestawienie przyjemnego z pożytecznym. Niskie opłaty za przewóz i wygodne pojazdy to coś co cechuje tą firmę. Na tej stronie znajdziesz potrzebne Ci informacje: gdansk taxi.Gdansk Taxi – Transport z lotniska – Airport Gdansk – Gdansk Shuttle

Strona używa cookies
Ok