Organizacja ślubu i dekoracje na wesele – jak sobie z tym poradzić?

dekoracje weselne Toruń

dekoracje weselne Toruń

Zaślubiny to dla wielu przyszłych małżeństw kluczowe doświadczenie w całym życiu. Nic dziwnego, iż osoby, które biorą ślub, troszczą się o to, aby ich ślub był szczególny. Dlatego nietrudno zauważyć, że wiele par młodych sporą część czasu poświęca na to, aby perfekcyjnie zorganizować ślub. Brane pod uwagę jest na przykład to jak prezentuje się restauracja, a także jak wygląda wnętrze miejsca, gdzie odbywa się ślub, oraz jakie ozdoby będą eksponowane podczas ceremonii, a więc ogólnie mówiąc – idzie o kwestie dodatków dekoracyjnych.

Minęły czasy, gdy wystarczył jeden smutny kwiat na stole, pstrokate baloniki czy ceratowe obrusy. Nie ma w tym nic zaskakującego – w końcu jest to niezwykle ważna impreza i możliwości na zrealizowanie jej pięknej oprawy jest rzeczywiście wiele. Więc jakie są dostępne dekoracje weselne i co czym warto pamiętać?

Które dekoracje weselne wybrać?

Dekoracje weselne są przeważnie zrobione porcelany, drewnianych elementów, czy z materiałów tekstylnych. Jeśli idzie o główne kolory, to nie muszą to być klasyczna biel, bądź odcienie ecri czy czerwieni. Najczęściej narzeczeni decydują się na inne kolory, nierzadko niezwykle nasycone. Modny jest przykładowo purpurowy, morski czy szafirowy.

Jeszcze niezwykle popularnym elementem dekoracyjnym na przyjęciach weselnych jest romantyczne światło typu LED. Jest ono łatwe w podwieszaniu, wygląda cudownie, a przede wszystkim daje niesamowite wrażenie. A ponadto światło jest w stanie zatuszować pewne defekty pomieszczenia, jeśli takowe są. Jednak bywa jednak, że pary zamiast oświetlenia ledowego, decydują się na latarnie albo wyłącznie świece.

Dekoracje weselne – inspiracje

Zasadniczo to mamy możliwość wszystko udekorować, ponieważ dekoracje nie muszą być ani monotonne, ani stereotypowe, opcje są prawie bez ograniczeń: od ozdób z żywych roślin (m.in. kompozycje na stoliki), przez dobrane podświetlenie sali. Jeśli chodzi o charakterystyczne oraz przeważnie upiększane rzeczy na weselach, to oczywiście są to stoliki oraz miejsca do siedzenia. Na stoliki najczęściej umieszcza się kwiaty w niepowtarzalnych flakonach, kartoniki z imionami gości, drobne prezenty. Na miejsca siedzące zakłada się eleganckie futerały, przyozdabia je się oprócz tego taśmami jak i bukiecikami. Na specjalną uwagę zasługuje także „kącik” świeżo upieczonych małżonków, który często wyróżnia się dodatkowymi dekoracjami.

Jeśli idzie o pomysły na dekoracje weselne, coraz częściej motywy ozdobne ceremonii odzwierciedlają aktualną porę roku. Przykładowo w lato na stołach stawia dalie zamiast standardowych róż. Dekoracje ślubne mamy możliwość również zaprojektować w taki sposób, żeby odzwierciedlały one charaktery pary lub ich hobby. Tak jest między innymi w przypadku ceremonii ślubnych, gdzie partnerzy pochodzą z odmiennych kultur i zależy im na zestawieniu ich obu kultur.

Czy dekoracje ślubne trzeba robić samodzielne?

Jednak z drugiej strony można zadać pytanie, czy mając w głowie tyle spraw związanych z planowaniem ceremonii znajdzie się jeszcze czas na wyszukiwanie dobrych dekoracji weselnych? Małżeństwa które ceremonie mają za sobą, potwierdzą że samodzielny dobór ozdób weselnych był nie tylko żmudny, ale też nerwowy. Lecz co było dla nich najgorsze, to fakt, że efekt finalny ich samodzielnego ozdabiania daleko odstawał od wizji, którą sobie stworzyli.

Współcześnie wybór ozdób oraz możliwości ich przeznaczenia jest prawie nieograniczony. Niestety, dla tych osób, które na co dzień nie interesują się tym wątkiem, wybór spośród tylu możliwości, potrafi skutecznie zniechęcić. A nie zapominajmy, że przecież dekoracje dotyczą nie tylko wnętrz. To również np. ozdoby na auto albo dekoracja wejścia prowadzącego na salę.

Naturalnie nie oznacza to, że jeśli para młoda nie ma czasu, to musi rezygnować z wspaniałych dekoracji weselnych. Narzeczeni nie muszą także godzić się na dekoracje ślubne, które są „w zestawie” opłaconej restauracji lub innego lokalu. Nie łudźmy się – takie ozdoby są bezbarwne i nierzadko nie pasują np. do charakteru wesela, tła muzycznego itp.. Ponadto zazwyczaj parom zależy właśnie na tym, aby dekoracje weselne oddawały charakter ich związku, a nie były powieleniem każdego ostatniego przyjęcia.

Na szczęście organizację ślubu i wesela możemy zlecić profesjonalnej firmie, która wyczaruje doskonały nastrój w tak ważnym dniu. A jeśli nie będziecie pewni swoich projektów, konsultant pomoże wam dokonać wyboru, zademonstruje inne możliwości, zainspiruje, a najistotniejsze – wesprze was w obowiązkach które mogłyby być stresujące i uciążliwe.

Konsultant ślubny – pomocnik w organizacji ślubu

Zlecanie firmie dekoracji kościoła, urzędu czy sali weselnej posiada ponadto dodatkowe zalety. Jedną spośród nich jest fakt, że nie trzeba nabywać dekoracji na własność. Agencje ślubne zajmujące się dekorowaniem uroczystości weselnych dysponują własnymi dekoracjami. Dzięki temu odpada problem związany z wydatkami na ozdoby, które ładnie wygląda na ślubie czy weselu, jednak późniejsze ich rozbieranie i poszukiwanie miejsca, gdzie mamy możliwość je schować, jest bardzo uciążliwe. Ponadto znaczna część z motywów dekoracyjnych jest niepraktyczna do wykorzystania we swoim domu.

Na czym polega współpraca ze specjalistami od dekoracji weselnych?

Na początek taka agencja omówi z tobą twoją koncepcję, uwzględni twoje plany oraz możliwości, skonsultuje z tobą motyw przewodni dekoracji weselnych, w tym również barwy i porównanie kilkunastu a potem stworzy plan dekoracji ślubu.

Takie wyjście ma dużo zalet. Oprócz tego, że nie będziecie musieli denerwować się, tym, czy wszystko zostało zrobione i czy ozdoby będą dopasowane do siebie to również zaoszczędzicie mnóstwo czasu i nerwów. Jeżeli poszukujecie wsparcia przy dekoracjach ślubnych, to z pewnością warto poznać możliwości, które oferuje firma organizująca śluby. Aby uzyskać więcej wskazówek na ten temat, kliknij w poniższy link: dekoracje weselne Toruń.

Strona używa cookies
Ok