Niewielkie rzeczy powodują często spore zmiany. Pozorne pomysły modernizują rzeczywistość. Zauważmy jak nieduży kamyk puszczony w wodę potrafi wzburzyć całe jezioro. Ludzi od zawsze fascynowało to co nie poznane. Przez to możemy dziś korzystać z ogromnej liczby korzystnych wynalazków, które są znakami ich czasów. Tak poważnie wszystko rozpoczęło się od najzwyklejszych rozwiązań. Wyobraź sobie, że spędzasz dużą część swojego życia w chłodnej i ciemnej jaskini. Badasz środowisko i widzisz jak jedna błyskawica roznieca potężny ogień. Wówczas zaczynasz odkrywać, że ogień jest Tobie niezastąpiony. Najprawdopodobniej w taki sposób przed wieloma wiekami jedna osoba wpadła na pomysł rozpalenia ogniska. Ów bezimienny bohater zapewne nie wiedział jak wpłynął na rzeczywistość żyjących po nim pokoleń. Ogień stanowi dla nas źródłem ciepła jak i niezaprzeczalnie światła.
Na tym jednak nie zatrzymały się odkrycia. Tomasz Edison zamknął światło w małej, szklanej kulce, którą dziś oznaczamy żarówką. Przez wiele lat stała się ona nierozłącznym elementem zaopatrzenia naszych domów. Jej popularność została jednak przesłonięta 80 lat później, gdy świat ujrzał nową formę światła – diodę elektroluminescencyjną, znaną bardziej pod nazwą diody LED. Technologia LED otworzyła przed nami nowe możliwości. Błyskawicznie zaczęły powstawać energooszczędne żarówki wykorzystywane w domach i samochodach. Wykorzystaniem żarówek LED zafascynowali się również producenci telebimów Dzisiaj bandy led, erkany led czy telebimy wprowadziły rozrywkę i reklamę na kompletnie innowacyjny szlak. Właściwie jesteśmy świadkami rewolucji LED, która zdeklasowała inne źródła światła. Przyjrzyjmy się zatem bliżej produktom audio – video które wykorzystują diody LED.

Ekrany LED – nowoczesne urządzenia wizyjne

Ekrany LED są najczęściej używane w trakcie zbiorowych imprez muzycznych, oraz w dużych centrach handlowych. Ich zadaniem jest emitowanie reklam i obrazu o znakomitej rozdzielczości o każdej porze dnia i nocy. Z tego powodu przy zakupie konkretnego modelu wyświetlacza powinno się zwracać uwagę na parametr luminancji. Określa on moc świetlną urządzenia. Stąd też dla ekranów zewnętrznych wartość luminancji powinna mieścić się w granicach od 3500 cd/m² do 12000 >cd/m², a dla ekranów wewnętrznych wynosi od 500 cd/m² do 1500 cd/m².
Producenci ekranów ledowych oferują nam najczęściej dwa modele wyświetlaczy – DIP i SMD. Technologia DIP została wynaleziona najwcześniej. Jednak dzięki wysokiej sprawności wciąż jest wykorzystywana w strukturze układów scalonych ogromnej liczby urządzeń. Ten rodzaj diody LED zapewnia średnio od 3 do 4 lumenów na diodę, co jest niezwykle interesującym rezultatem. Z kolei dioda SMD ma postać smukłego chipu, który dzięki nie wielkim wymiarom może być wykorzystywany praktycznie w każdym miejscu – w taśmach ledowych, jak i w ekranach LED. Diody typu SMD mają znaczną przewagę nad pozostałymi żarówkami, bowiem mogą wydzielać światło w konfiguracji kolorów czerwony-zielony-niebieski w zakresie jednego urządzenia, co spowodowało, że są najczęściej wykorzystywane w wielkoformatowych ekranach LED.
Telebimy, by w pełni realizowały swoje funkcje powinny być wyposażone w stosowne warstwy ochronne. Najważniejszym z nich jest zabezpieczenie przed deszczem i wilgocią, które zasłania konstrukcję urządzenia przed jakimikolwiek usterkami. Korzystnie jest również wyposażyć ekran w jeszcze jedną ochronę przed pyłem. Współczynnikiem, który opisuje nam poziom zabezpieczeń wyświetlacza jest wskaźnik IP. Zazwyczaj mamy szansę kupić ekrany LED o wartości wskaźnika ochrony IP65 i IP54. Należałoby wspomnieć również, że ekrany LED wykonywane są w dwóch rodzajach – jako ekrany mobilne, lub konstrukcje stałe. Z takiego powodu warto jest spytać producenta o bardziej szczegółowe informacje.

Bandy LED – atrakcyjna reklama w obiektach sportowych

Biorąc udział w wydarzeniach sportowych pewnie często zastanawialiście się jak działają ekrany ulokowane wokół areny. Są to bandy LED, które ze względu na wysoki stopień zabezpieczeń i dobrą wytrzymałość na zniszczenia, mogą być używane podczas meczy i rozgrywek sportowych. Porównywalnie jak ekrany LED, bandy LED produkowane są w dwóch modelach – wewnętrznym i zewnętrznym. Łączą je porównywalne parametry ekranów i funkcje, takie jak przedstawianie reklam patronów wydarzenia.
W bandach zewnętrznych montuje się najczęściej plamkę o wymiarze od 10 do 20mm co umożliwia widzom zobaczyć obraz o wysokiej rozdzielczości nawet z znacznej odległości. Bandy wewnętrzne posiadają wbudowane wyraźnie mniejsze diody. Producenci urządzeń ledowych dbają także o ich błyskawiczny montaż, stąd też w strukturze band LED wykorzystują system Fast Lock. Bandy LED są dodatkowo zabezpieczone z przodu i z tyłu przed uszkodzeniami. Bardzo ważne jest także, by nad wyświetlaczem zamontować gumowy daszek, który zabezpieczy zawodników przed dolegliwościami związanymi z wbiegnięciem na twardą powierzchnię bandy.
Dzisiaj ekrany LED, jak i bandy LED mamy szansę zakupić w niezwykle umiarkowanych cenach. Modułowa konstrukcja tych urządzeń pozwala nam na wybudowanie telebimu o jakiejkolwiek wielkości, a nawet dowolnym kształcie. Jeśli jednak nie jesteśmy zainteresowani kupnem urządzeń diodowych na własność, możemy skorzystać z oferty wynajmu ekranów LED. Producenci urządzeń LED zazwyczaj proponują swoim Klientom doskonałe rozwiązania w niezwykle nowatorskim wydaniu. Z nimi możecie sięgnąć po znacznie więcej.
Producent urządzeń ledowych, firma Investtech produkuje ekrany LED i bandy LED o znacznej jakości wyświetlacza i wygodnych funkcjach. Polecamy ją wszystkim Klientom, którzy wypatrują urządzeń wizyjnych o naprawdę dobrej efektywności. Wejdźcie na ich witrynę i dowiedźcie się więcej: wynajem ekranów LED.

Strona używa cookies
Ok