Szkoła pływania niemowląt Toruń - Logafit kursy pływania dla małych dzieci

Szkoła pływania niemowląt Toruń - Logafit kursy pływania dla małych dzieci

Nauka pływania dla dzieci i niemowląt

Od jakiegoś czasu nauka pływania dla dzieci i niemowląt staje się coraz bardziej popularna. Obowiązkowy basen zaczyna pojawiać się coraz częściej w szkołach. Nic w tym nadzwyczajnego. Pływanie pozytywnie wpływa nie tylko na kręgosłup, ale też na ogólny rozwój fizyczny i psychiczny dziecka. Jest to też fantastyczna forma spędzania czasu poza szkołą.

Czy basen dla małych dzieci jest bezpieczny? Jak wygląda nauka pływania dla niemowląt?

To, że dzieci uczęszczają na basen jest dla nas normalne, ale co z niemowlętami? Nie są one tak sprawne. Właśnie dlatego zaczęły pojawiać się specjalne zajęcia z wykwalifikowanymi instruktorami, które umożliwiają naukę pływania dla niemowląt. Specjaliści czuwają nad bezpieczeństwem naszych pociech, pokazują odpowiednie ćwiczenia które wspomagają rozwój szkrabów. Same maluszki doskonale się przy tym bawią. Pobyt w wodzie jest dla nich przyjemnym przeżyciem. Jest to również fantastyczna okazja do budowy więzi emocjonalnej z rodzicami. Zajęcia trwają w w przybliżeniu pół godziny. Temperatura wody wynosi około 32oC, jest więc doskonale dopasowana. Niemowlak może uczestniczyć w tego typu zajęciach już w wieku trzech miesięcy, choć niektórzy uważają, że wcześniej. Rodzicom zależy, aby dziecko podtrzymało instynkt z życia płodowego, który zwykle zanika tuż po szóstym miesiącu życia. Dzięki niemu nurkując niemowlak wstrzymuje oddech wstrzymuje oddech}. Jeżeli się spóźnimy będzie go trzeba tego od nowa przystosować.

Jak się przygotować do nauki pływania z niemowlakiem?

Pierwsze zajęcia na pewno mogą ciągnąć za sobą wiele stresu, zarówno dla rodzica jak i maluszka. Dlatego istotne jest, aby się odpowiednio przygotować. Trzeba mieć świadomość, że opiekun też bierze aktywny udział w zajęciach. Wymagany jest prysznic przed wejściem, w końcu chodzi tu o zdrowie pociech. Nie zapomnijmy o pieluszkach dostosowanych do pływania, klapkach, ręcznikach, oliwkach. Maluszki różnie reagują w trakcie pierwszej styczności z basenem, jednak w razie histerii nie powinno się uciekać do domu. Każdy szkrab musi się oswoić, mało prawdopodobne jest to, że nie polubi {takich zajęć}. Nie możemy wymagać, aby od razu mu się spodobało. Basen jest dużą ilością nieznanych bodźców, są to obcy ludzie, inne brzdące, hałas. Będzie to na pewno duży krok dla ich przyszłości. Czy nauka pływania dla dzieci jest odpowiednią formą spędzania czasu? Dzieci potrzebują dodatkowych zajęć, szczególnie tych, podczas których mają możliwość rozwijania mięśni. Jest to pożądane zwłaszcza, gdy tak dużo czasu spędzają grając w gry komputerowe. Wysiłek fizyczny jest w stanie pohamować przejawy agresji i wyciszyć podopiecznego. Dzieci na basenie uczą się pływać i fantastycznie się bawią, dodatkowo mogą nawet brać udział w zawodach, co nauczy je współzawodnictwa. Zalety spędzania czasu na basenie Faktycznie, woda nie nie należy do naturalnego środowiska człowieka, ale każdy z nas prędzej, czy później będzie miał z nią do czynienia. Przyjemnie jest nie bać się w trakcie urlopu wskoczyć do jeziora, popływać łódką czy spędzić weekend w kajaku. Naszymi sprawnościami możemy też uratować komuś życie, czy mieć dzięki nim większe możliwości na rynku pracy. Dzieciom oswojonym z wysiłkiem fizycznym łatwiej jest w szkole, nie mają problemów z lekcjami wf-u ani z otyłością. Jeśli występuje u nich nawyk uczęszczania na szkółkę pływacką będzie im on towarzyszył jeszcze bardzo długo, co umożliwi zdrowszy tryb życia w wieku dorosłym. Może się też okazać, że przyszłość naszych podopiecznych o wiele mocniej zwiąże się z pływaniem. Czasami warto się zastanowić nad szkołami o profilach sportowych, które dają całkiem sporo możliwości. Jednak trzeba rozważyć wszystkie plusy i minusy. Zajęcia pomagają też w zawieraniu znajomości. Wieloosobowe grupy doskonale się do tego nadają, aby zyskać towarzysza na całe życie. Pomagają przystosować dzieci społecznie, uczą współpracy, współzawodnictwa. Pomaga to zapobiec izolowaniu się w przyszłości. Niemowlaki widzą, że dobra zabawa nie czeka ich tylko w domu, ale też na zewnątrz. Będą z ochotą z niego wyjść, pragnąc poznawać kolegów i koleżanki. Oswoją się też ze spotykaniem nieznanych ludzi, wykonywaniem poleceń a także koncentracją nad zadaniami.

Wady spędzania czasu na basenie

Oczywiście nic nie ma tylko zalet. Dzieci są narażone na zachłyśnięcia. Przy wyborze nieodpowiedniego trenera, zajęcia nie dostarczą oczekiwanej przyjemności. Mogą też skutecznie zniechęcić małego sportowca. Jednak mimo ryzyka warto spróbować sił naszych pociech w tej interesującej i pełnej urozmaiceń przygodzie związanej z wodą. Ruch jest bardzo istotny zwłaszcza przy rozwoju maluchów.
Nauka pływania Toruń Szkoła pływania Logafit

Strona używa cookies
Ok