Sprawdzając fora dotyczące przygotowań do ślubu, niezmiernie często można znaleźć wątek dotyczący tego, na jaką muzykę warto się zdecydować na weselu. Sprawa, która często jest poruszana przez forumowiczów jest problem, który można zamknąć w kilku słowach: band czy dj na wesele – kto jest lepszy?

O kapelach powiedziano już prawdopodobnie wszystko, a dj na wesele to w dalszym ciągu poruszany temat. Postanowiliśmy, że w tym artykule omówimy to, czym trudzi się dj, czy dj na imprezie weselnej sprosta swojemu zadaniu, jak wybrać dobrego dj-a oraz czym się różni dj od zespołu muzycznego. No to zaczynamy.

Zanim zaczniesz szukać dj-a na wesele

Dj-em na pewno nie jest osoba, która gra muzykę puszczaną z playlisty na komputerze przenośnym, ponieważ solidny sprzęt to dla dj-a podstawa. Prawdziwy dj współpracuje z: mikserem i kolumnami, a dodatkowo słuchawkami – oczywiście tego jest znacznie więcej, bo dj, który traktuje poważnie swoją pracę, będzie dbał o to, aby jego koncert nie tylko perfekcyjnie brzmiał, ale i zachęcająco prezentował się.

Polecany dj – czym się wyróżnia?

Dj (albo dyskdżokej) puszcza a także remiksuje utwory muzyczne, czyli przekształca za pomocą dodatkowych efektów dźwiękowych. Dj to osoba, która cechuje się odpowiednią znajomością puszczanych utworów, przy równoczesnym zachowaniu spójności muzycznej w czasie performance’u. Jeśli chodzi o dj na imprezy typu przyjęcie weselne czy studniówka, to dj musi być też dobrym obserwatorem, aby błyskawicznie zweryfikować, czy odtwarzany przez niego repertuar zaspokaja potrzeby gości. A dobry dj umie zagrać dla każdej grupy odbiorców. Świadomie kładziemy na to nacisk, ponieważ doświadczony dj nie pozwoli na to, żeby prezentowana przez niego melodia dawała radość wyłącznie jemu i nie trafiała w potrzeby weselników.

Dj na wesele z Warszawy – jak go wybrać?

Jednak ile ludzi, tyle oczekiwań, lecz istnieje kilka podstawowych prawd, jeśli idzie o wybieranie dj na wesele. Najpierw opłaca się zapoznać się z portfolio dj-a. Żeby to zrobić wystarczy wpisać w wyszukiwarkę np.: Dj Warszawa czy dobry dj Warszawa, aby znaleźć paręnaście stron z portfolio dj-ów z konkretnej miejscowości.

Doświadczony dj dołoży wszelkich starań, aby przyszła para młoda miała możliwość posłuchać i dowiedzieć się, jak dj wypada dobrze na zabawach okolicznościowych. Stąd natychmiast nie czytaj stron, gdzie nie znalazłeś materiałów audio czy klipów, no chyba że nie przeszkadza Ci, żeby tracić czas na telefonowanie do każdego takiego dj-a, aby wypytywać go o przesłanie nagrań. W oparciu o portfolio dj-a masz szansę już w pewnym stopniu ocenić, to czy dj sprawdzi się na weselu.

Zorientuj się, jak określony dj wygląda i zachowuje się. Znaczenie ma tu przykładowo jego ubiór, dlatego, że dj, który uświetnia swoim występem wesele, powinien być adekwatnie ubrany. W końcu jest to istotne wydarzenie, a tym samym dj powinien na każdym kroku pokazywać, że wie o tym.

Dj i konferansjer w jednym

Kolejną kwestią jest to, czy dj trudzi się też konferansjerką imprezy weselnej czy innej tego typu imprezie. Większość dj-ów w swojej ofercie zaznacza, że są także wodzirejami. No ale oczywiście – wodzirej wodzirejowi nierówny. Żeby ustrzec się przed wpadką na weselu, zweryfikuj, czy dana osoba rzeczywiście ma świadomość, z czym związane jest prowadzenie wesela. A pewnie nie zależy Ci, żeby na Twojej imprezie konferansjer rzucał czerstwymi żartami czy odzywał się do weselników niczym do swoich kumpli.

Dj na studniówce? Brzmi świetnie!

Ale dj gra nie tylko na weselach, możesz go także wynająć na podobną imprezę. I tak dj na studniówce to coraz popularniejszy widok. Obecnie to nic niezwykłego, ponieważ zespołom muzycznym niełatwo jest nadążyć za najnowszymi trendami, a dj ma niemal nieskończony dostęp do muzyki. A jeśli o tym mowa…

Czy dj sprawdza się na weselu?

Gdy chodzi o różnice pomiędzy dj-em a kapelą, to wyżej wspomnieliśmy o tym, że dj ma szersze możliwości, jeśli chodzi o repertuar. Jest to jego wielką zaletą w szczególności na na imprezie weselnej. Wiesz przecież, że weselnicy zazwyczaj pytają o to, żeby odtworzono wybraną przez nich piosenkę. Jeśli jest to „wiekowy” kawałek, to zespoły jeszcze są w stanie szybko wymyślić aranżacje, jednak w przypadku nowych kawałków? Na tym polu dj bezapelacyjnie wygrywa. No i niewątpliwie dla dj styl piosenki i tekst nie mają najmniejszego znaczenia.

I tu warto opowiedzieć o pozostałych zaletach: dj nie robi takich przydługich pauz, jak kapele, ponieważ nie nie staje się zmęczony tak prędko jak muzycy. Zresztą goście weselni zazwyczaj nawet nie dostrzegają, że dj zarządza przerwę, gdyż w jej trakcie muzyka jest puszczana. Inną zaletą oprawy muzycznej w wykonaniu dj-a jest fakt, że są to radiowe. A to oznacza, że zawsze ma się pewność, że nikt na Twoim przyjęciu nie zacznie fałszować. Inną kwestią są ceny – wynajęcie dj na wesele wiąże się z niższymi kosztami.

Dj z wyczuciem smaku, czyli o dodatkowych zaletach dj-a

W ramach podsumowania warto także powiedzieć o tym, że doświadczony dj dysponuje także swoim światłem oraz innymi dodatkami akcesoriami, np. maszyną do produkcji dymu. Wyobraź to sobie: pierwszy taniec w romantycznej otoczce z mgły i przy magicznym oświetleniu, a dodatkowo Wasza wyjątkowa melodia, która brzmi idealnie, jak powinna…

O umiejętnościach i zaletach dj-a można długi czas by rozmawiać, ale może najkorzystniej będzie, jeśli dj sam je pokaże. Dlatego gdy szukasz odpowiedniej oprawy dla Twojego przyjęcia weselnego czy nowoczesnej muzyki na studniówkę lub inną imprezę okolicznościową, najlepiej zajrzyj na stronę dobry dj warszawa.

Strona używa cookies
Ok