Maszyny rozlewnicze dla każdej gałęzi przemysłu

Nalewarki Maszyny Rozlewnicze Nalewaczki Ultrapak

Nalewarki Maszyny Rozlewnicze Nalewaczki Ultrapak

Nowoczesne maszyny rozlewnicze od przedsiębiorstwa Ultrapak

Dowolna linia przemysłowa musi posiadać dobrą maszynę rozlewniczą, za pomocą której produkt natychmiastowo znajdzie się w opakowaniu. Nie może w nim być go za mało, albowiem nie dopełni standardów i zostanie zignorowany, ani zbyt wiele – wyrządzi istotne straty pieniężne. Dzięki przedsiębiorstwu Ultrapak w naszym kraju można zakupić nowoczesne nalewarki tłokowe, Ultra Clean, ciśnieniowe, grawitacyjne, z przepływomierzami, próżniowe, wagowe oraz w opcji monobloków. Maszyny te charakteryzują się mocną stalową budową oraz dużą efektywnością. W salonie przedsiębiorstwa można liczyć na obszerną pomoc specjalistów, którzy od lat działają w zawodzie. Nalewarki można wpasować do indywidualnych wymagań Odbiorcy, przykładowo. konkretnego produktu, produktywności lub momentu rozlewu. Świetnie sprawdzą się w rozlicznych branżach przemysłu: wody mineralnej, napojów nabiałowych, wina, spirytusu, napojów izotonicznych, soków owocowych z dodatkami oraz bez dodatków. Efektywność nalewaczek zawiera się w zasięgu od 3.000 do 90.000 wypełnionych opakowań w czasie pojedynczej godziny. Maszyna uzupełnia szklane i plastikowe butelki oraz konserwy. Do gęstych, lepkich, posiadających konkretniejsze cząsteczki artykułów dedykowane są dozownice. Chodzi tutaj przykładowo o dressingi, dżemy, majonezy, ketchupy, sosy, oleje jadalne oraz motorowe, pasztety, zupy rybne, potrawy z mięsiwem, przetwory pomidorowe, skondensowane mleko, mokre karmy dla zwierząt, jedzenie dla dzieci. Pośród dozownic wydziela się: dozownice próżniowe, rotacyjne, tłokowe, kieszeniowe, wolumetryczne, półautomatyczne, automatyczne, pionowe oraz grawitacyjne, nalewarki Bag-in-Box, do kegów PET i kegów ze stali kwasoodpornej.

Maszyny rozlewnicze – opis najważniejszych rodzajów

Podstawowym wariantem są maszyny rozlewnicze tłokowe, które umieszczają towar w opakowania za pomocą oddzielnych tłoków znajdujących się w cylindrach. Każdy tłok zasysa miarę wody mineralnej czy wina oraz sączy ją do konkretnych butelek. Dawka może liczyć od 5 – 1200 ml. Każda głowica posiada oddzielny tłok. Nalewarki nadciśnieniowe idealnie sprawdzą się przy nalewaniu artykułów z CO2 . W zbiorniku buforowym wytwarzane jest wysokie ciśnienie, za sprawą którego gazowany napój nadto się „nie spieni”. Maszyny rozlewnicze ciśnieniowo – przelewowe korzysta się powszechnie do wlewania towarów w butelki szklane oraz PET. Są to np. sosy lub przetwory, które mają gęstość „rzadką”, pieniącą się albo średniolepką. Sprawdzą się w dziedzinie kosmetycznej i chemicznej, albowiem są w stanie umieścić w szklanej butelce od 100ml – 10 l artykułu. Nalewarki podciśnieniowe stosuje się do nalewania alkoholi bądź pozostałych płynów bez zawartości dwutlenku węgla. Tu wyrób jest zasysany przy wykorzystaniu ejektora. Ciśnienie w zbiorniku jest zdecydowanie niższe od atmosferycznego. Maszyny rozlewnicze z przepływomierzami są niezwykle staranne przy dawkowaniu przetworu przy użyciu urządzeń do sprawdzania objętości lub masy – czyli przepływomierzy. Występują np. w typie elektromagnetycznym i masowym. Nalewarki do rozlewu w kegi PET potrafią funkcjonować z różnorodnymi typami kegów: Petainer®, Ecokeg®, Key-Keg®, Dolium®, Polikeg® i Key Keg® Slim Line. Nalewarki do nalewu w opakowania Bag-in-Box, a konkretnie nalewarka STERILBOX, mogą być wyposażone w wajchę. Używając jej operator odkrywa i zawiera kegi. Nalewarki w kegi ze stali nierdzewnej – MASTERKEGS – dostosowuje się zwykle do branży winiarskiej, małych i dużych browarów.

Dostosowanie maszyn do istniejących linii produkcyjnych

Firma Ultrapak może ponadto opracować skończoną linię do masowego wytwarzania produktów. Najczęściej fachowcy przedsiębiorstwa opierają się na warunkach Kupującego, np. co do towaru, jaki będzie przez nią generowany, jaką płaszczyznę ma ona wykorzystywać? Do obecnej chwili z możliwości przedsiębiorstwa skorzystali: Invento, Nałęczów Zdrój (Cisowianka), Augustowianka, Żywiec Zdrój, Staropolanka, Bartex, Akwawit – Polmos Wrocław, CEDC International (wyrabiający wódkę Bols) oraz Wosana. Maszyny rozlewnicze mogą być wyprodukowane w wariancie monobloków albo trójbloków. W przypadku tych pierwszych Zainteresowany może wybrać spośród czterech modeli – Magic, Magic FW, Master oraz Master Can. W technologii aseptycznej bądź Ultra Clean. Dzięki wskazanym metodom można skutecznie rozlewać towary szczególnie podatne bakteriologicznie, np. mleko o przedłużonym terminie zdatności do wypicia. Linie technologiczne stworzone przez Ultrapak wyróżniają się indywidualnym wyglądem, znaczną ekonomicznością przy równoczesnym uwzględnieniu ekonomiczności poboru mocy i realizowaniem wszystkich warunków higieny. Partnerstwo z uznanymi firmami w obszarze wytwarzania maszyn przemysłowych dało przedsiębiorstwu Ultrapak szansę na zdobycie uznania w oczach Zainteresowanych. Chodzi o takich wytwórców, jak FT System, Dimac, P. E. Labellers, Zalkin, Cosmopack i grupa CFT. Dzięki wymienionym firmom linię technologiczną można zaopatrzyć w aplikatory etykiet, zamykarki, tunele pakujące, orientatory, rozdzielacze rzędów, narzędzia do przeprowadzania obserwacji oraz in.

Jeśli zainteresowała Cię nasza oferta kliknij w link – NALEWARKI

Strona używa cookies
Ok