Maszyny rozlewnicze, czyli najnowsze standardy w produkcji

Technologia produkcji zmienia się z roku na rok. Rozwój wyspecjalizowanych maszyn przyczynił się do wzrostu możliwości wielu rodzimych zakładów przemysłowych wytwarzając większe zyski. Dzisiaj ogromna liczba przedsiębiorców nie wyobraża sobie przemysłu bez innowacyjnych technologii. Całkowite zautomatyzowanie zakładów przemysłowych sprawia, że wszelkie procesy robione są w szybszym tempie z dokładną inspekcją jakości. Najcięższe z czynności wykonują urządzenia które działają z znacznie wyższą efektywnością aniżeli nie jeden pracownik. Przez to zmniejsza się ryzyko wypadków w pracy i rozwoju chorób związanych z zawodem

Wytwarzane obecnie przez globalnych liderów maszyny pakujące to inteligentne urządzenia, których celem jest zwiększenie potencjału procesów produkcyjnych. Najważniejsi producenci maszyn do pakowania blisko współdziałają z ogromnymi zakładami fabrycznymi, dokładnie doglądając konkretnych elementów produkcji, co powoduje, że wytwarzane przez nich maszyny spełniają wszystkie potrzeby dużych zakładów produkcyjnych chemicznych, czy kosmetycznych. Dzisiaj każde przedsiębiorstwo ma możliwość utworzenia własnej linii rozlewniczej, pasującej do kształtu produkcji Maszyny pakujące wytwarzane przez producentów takich jak CFT, COSMOPACK, ZALKIN,PE LABELLERS,czy FT SYSTEM , odznaczają się komfortową obsługą i stabilną eksploatacją. Urządzenia te budowane są nie tylko pod względem optymalizacji efektywności fabryk ale również w trosce o zdrowie osób zatrudnionych jak również bezpieczeństwo otoczenia Poznajcie najlepsze z nich.

Nowoczesne etykieciarki

Etykieciarki budowane przez producenta PE LABELLERS to wysoce nowoczesne urządzenia o nietypowych możliwościach. PE LABELLERS, jako lider w dziedzinie maszyn etykietujących, zadbał o synchronizację urządzeń z wymogami technologicznymi masowych zakładów wytwórczych. Etykieciarki pracują bowiem z efektywnością sięgającą do nawet 72 000 opakowań na godzinę, co wyraźnie rozszerza możliwości produkcyjne. Urządzenia te ozdabiają opakowania z zastosowaniem zimnego kleju, kleju topliwego, etykiet samoprzylepnych, kleju termokurczliwego, jak i bez klejowej metody aplikacji ADHESLEEVE, która jest bezpieczna dla człowieka i środowiska.

Aplikatory etykiet producenta PE LABELLERS zostały zaopatrzone w niekonwencjonalne rozwiązania, które gwarantują solidność maszyn i komfort stosowania. Procedury związane z pielęgnacją etykieciarek zostały obniżone do minimum, poprzez zaimplementowanie automatycznego systemy smarowania. Poszczególna maszyna może stosować kilka technik etykietowania, co sprawia, że doskonale sprawdza się w wielobranżowych przedsiębiorstwach. Każda z etykieciarek wyposażona jest także w mechaniczny orientator opakowań, przez co jest w stanie zdobić opakowania o zróżnicowanym wymiarze i kształcie. Jednocześnie serwomotory jak i silniki krokowe w pełni kontrolują ruch obrotowy platform. Maszyna działa bezbłędnie, wytwarzając zyski dla całego przedsiębiorstwa.

Jedną z rekomendowanych przez nas maszyn etykietujących, jest etykieciarka rotacyjna model Rollmatic 810 – 15- CR 2-3-425. Etykieciarka ta aplikuje etykiety OPP z rolki zużywając w tym procesie klej termotopliwy. Najważniejszym komponentem maszyny jest narzędzie poprawiające folię, które koryguje jakiekolwiek pionowe przemieszczenie naklejki. Ta opcja umożliwia eleganckie wykończenie każdego pojemnika. Aplikator etykiet zaopatrzony jest dodatkowo w system tnący, złożony z jednego albo dwóch sztywnych noży rotacyjnych. Struktura maszyny pozwala na użycie rożnych typów kleju topliwego, co powoduje, że jest niezwykle wielofunkcyjnym urządzeniem, które z łatwością podlega konserwacji

Nalewarki do przemysłu spożywczego

Nalewarki pełnią bardzo znaczącą funkcję w kompletnej linii rozlewniczej. Jak nie najistotniejszą. Duża liczba producentów (takich jak CFT) zwraca szczególną uwagę do funkcjonalności maszyn. Pośród najpowszechniejszych nalewarek, na szczególne uznanie zasługują nalewarki grawitacyjne oraz nalewarki izobaryczne. Urządzenia te gwarantują nalew do butelek PET oraz szklanych, oraz do metalowych puszek i słoików. Nalewarki działają z efektywnością od 3 000 do 90 000 pojemników na godzinę w zależności od danego modelu.

Maszyny rozlewnicze, takie jak nalewarki i dozownice niejednokrotnie są wyposażeniem kompletnych monobloków. Po za tym monobloki składają się także z takich akcesoriów jak płuczki oraz zamykarki, przez co są w stanie zrealizować proces nalewu od początku do końca. Trójblok MASTER CAN TRONIC to inteligentna maszyna wytworzona do nalewu napojów gazowanych i niegazowanych w wszelkiego typu puszki. Zaopatrzony został w wysokiej jakości zawory, które nie dopuszczają do natlenienia się końcowego produktu. Sposób funkcjonowania trójbloku umożliwia dokładną penetrację zaworu dozującego w głąb pojemnika, poprzez co rozdzielany płyn jest wolny od jakichkolwiek mikroorganizmów

Kolejną maszyną rozlewniczą wykorzystywaną współcześnie przez ogromną liczbę producentów wyrobów warzywnych i owocowych jest dozownica tłokowa. Bardzo łatwo napełnia takie przetwory jak ketchup, majonez lub marmolady zapewniając najwyższe standardy bezpieczeństwa oraz kontroli jakości. Dozownice są w stanie porcjować przetwory o różnej gęstości i temperaturze ( na ciepło i na zimno). Są maszynami o znacznej uniwersalności i równie wysokiej produktywności. Firma CFT, jako jeden z renomowanych producentów dozownic produkuje również takie maszyny jak dozownice teleskopowe, dozownice kieszeniowe, dozownice grawitacyjne, a także dozownice próżniowe.

Zaciekawienie nowoczesnymi maszynami rozlewniczymi wzrasta. Obecnie w Polsce mnóstwo przedsiębiorców używa urządzeń usprawniających produkcję. Należy wspomnieć że maszyny rozlewnicze dostarczają wysoki stopień bezpieczeństwa procesów, co odzwierciedla następnie jakość dostarczanych przez Państwa produktów.

Jako partner takich marek jak PE LABELLERS i CFT propagujemy oryginalne rozwiązania w obszarze całkowitych linii rozlewniczych. Jesteśmy w stanie zaopatrzyć jakikolwiek zakład produkcyjny w konieczne urządzenia do pakowania i nalewania. Dbamy o lepszą przyszłość dużej liczby lokalnych przedsiębiorstw.

Więcej informacji o naszej firmie i o naszej ofercie znajdą Państwo na naszej stronie internetowej: maszyny rozlewnicze.

Strona używa cookies
Ok