Etykieciarki i maszyny pakujące od autoryzowanego dostawcy

ETYIECIARKA PE LABELLERS - MASZYNY ETYKIETOWANIE ETYKIECIARKI PRZEMYSŁOWE

ETYIECIARKA PE LABELLERS - MASZYNY ETYKIETOWANIE ETYKIECIARKI PRZEMYSŁOWE

Technologie nanoszenia etykiet na opakowania

P. E. Labellers od 1974 roku specjalizuje się w tworzeniu aplikatorów etykiet. W początkowej fazie funkcjonowania firmy wkładanie nalepek dokonywało się dzięki technice „cold glue labelling”, czyli: zimnych etykieciarek. Wymogi rynku były tymczasem tak wysokie, iż spółka postanowiła wcielać w życie indywidualne projekty. Firma Ultrapak posiada zatem w swojej ofercie nowego typu aplikatory etykiet P. E. Labellers. Przynależą do nich etykieciarki złożone, maszyny etykietujące dwukaruzelowe i etykieciarki liniowe. Etykieciarki modularne wykorzystuje się do zakładania przeróżnych naklejek, przykładowo papierowych, samoprzylepnych i adhesleeve. W tym momencie można zamówić trzy warianty etykieciarek modularnych: Modular Top, Modular Plus oraz Modular Fix. Z kolei maszyny karuzelowe idealnie sprawdzą się do naklejania papierowych banderoli przy produkowaniu spirytusu, wina bądź wyrobów spożywczych. Ostatni rodzaj aplikatorów etykiet – etykieciarki liniowe – wykorzystuje się do etykiet sleeve (rękawa termokurczliwego PVC). Mogą nalepiać etykiety na pełne oraz puste opakowania. Jakie procedury są używane przy etykietowaniu towarów? Otóż obecnie stosuje się technikę cold – glue (zimny klej), hot – melt (klej topliwy), roll – fed, sleeve (rękaw termokurczliwy PET i PVC) oraz etykietki samoprzylepne (self – adhesleeve). Świetnym rozwiązaniem jest technologia adhesleeve, która pozwala ominąć niedogodność nanoszenia banderoli z rolki przy użyciu kleju topliwego, ponieważ obliguje on do stosowania pomocniczych preparatów chemicznych, np. rozcieńczalników. Po pierwsze potęguje to niebywale koszty etykietowania, po drugie – negatywnie wpływa na zdrowie człowieka oraz naturę, a po trzecie – technika ta jest niedoskonała. W liniach o sporych wydajnościach można wykorzystywać adhesleeve master – slave. Te etykieciarki są w stanie przylepiać etykiety ze skutecznością do 60.000 sztuk opakowań na godzinę. Świetnym dodatkiem jest tutaj system samosterującego łączenia rolki. Wnioskując: Ultrapak jest upoważnionym dostawcą etykieciarek P. E. Labellers, które z powodzeniem są w stanie przyklejać etykiety plastikowe z roli (PET, ROSO, PVC, OPP, BOPP), etykiety samoprzylepne nieprzezroczyste, transparentne, papierowe, syntetyczne oraz banderole krojone z papieru z klejem zimnym bądź termotopliwym.

Jakie typy etykieciarek posiada w swojej ofercie Ultrapak?

Maszyny etykietujące sprzedawane przez Ultrapak posiadają parę fundamentalnych właściwości: funkcjonalne kształty rozszerzające funkcjonalność, podwójne śruby wejściowe, śruby rozdzielające, karuzelę środkową i samocentrujące platformy. Funkcjonalne kształty aplikatorów etykiet dotyczą wszelkich osłon i ram urządzenia, co znacznie zwiększa stopień bezpieczeństwa. W ofercie przedsiębiorstwa odnaleźć można następujące warianty: Roll-Line, Futura, Futura Top, Pratica, Rollmatic, Splendid, Maya i Rotaxa. Na specjalną uwagę zasługują aplikatory Rotaxa oraz Rollmatic. Pierwsza perfekcyjnie sprawdzi się przy nanoszeniu etykiet z papieru na górną część opakowań. Jest doskonała do nakładania naklejek w formacie litery „L” i „U” z wykorzystaniem kleju zimnego albo wymieszania go z klejem termotopliwym. Wyposażenie w dwa systemy rotacyjne zapewnia możliwość wypełnienia po sobie dwóch funkcji: nałożenia na szyjkę od butelki banderoli i zaciśnięcie wraz z nią zakrętki (za sprawą drugiej karuzeli). Model Rollmatic to etykieciarka najnowszej generacji, dzięki której można liczyć na szczególnie wysoką wydajność linii technologicznej – od 4.000 do 60.000 nałożonych banderoli w czasie godziny. Banderole mogą być wyprodukowane zarówno z polistyrenu, polipropylenu, plastiku, jak z polietylenu. Na akcesorium tej etykieciarki znajdują się m.in. wspornik (albo trzon rolki), układ cięcia etykiet, czujniki markerowe, receptory monitorowania naprężenia folii, bęben do przesyłania banderoli, napęd serwomotorowy, urządzenie zmniejszające przemieszczanie się folii, topielnik i wałek. Wariant Rollmatic można w przejrzysty sposób modyfikować za pomocą panelu dotykowego. Prędkość banderolownicy jest zależna od falownika i przystosowuje się automatycznie. W zależności od modelu posiada akcesoria nadzorujące, centralny układ smarownic, system śledzenia i wydawania banderoli, urządzenie stopujące, elektroniczny system napinania i wyrównywania folii, automatyczne wykrywanie końca rolki z banderolami, mechaniczną autodiagnostykę, pomoc z wyjaśnieniami, szafę do zarządzania maszyną, wykrywacz niewystarczającego poziomu kleju, system recyrkulacji kleju termotopliwego z pompą zębatą oraz topielnikiem oraz powłoki zabezpieczające. Topielnik z wariantu Rollmatic składa się z aparatu liniującego naklejki, walca transferowego, walca tnącego, rolki z jednym dyskiem nośnym (lub dwoma) oraz wałka klejowego. Głównymi zaletami ze stosowania proponowanych etykieciarek są przede wszystkim: większa o ok. 70% liczebność etykiet na pojedynczej rolce, możliwość obróbki cienkich folii, ograniczona liczba przestojów na linii produkcyjnej, ekologiczność przez usuwanie klejów termotopliwych oraz rozpuszczalników, likwidacja noży przeciwbieżnych, stosunkowo mały pobór mocy oraz obniżenie wydatków na części zastępcze.

Kartoniarki, tunele foliujące, zakręcarki i inne maszyny pakujące

W salonie przedsiębiorstwa Ultrapak można zamówić konkretne maszyny pakujące, które są łatwe w zsynchronizowaniu z istniejącą linią produkcyjną, jak również wszechstronne rozwiązania. Zgrzewarki, maszyny do automatycznego pakowania (paletyzatory), dzielniki rzędów, orientatory czy kartoniarki. Dzięki nim można skutecznie pakować słodycze, daktyle, sól, płatki śniadaniowe, owoce czy ryż. Pakowanie przeprowadza się z wykorzystaniem innowacyjnych metod w obszarze wytwarzania próżni, przyrządzania potraw w workach próżniowych i napowietrzania wyrobu. Specyficznym rodzajem pakowaczek są te, które mogą dobrze zapakować cielęcinę, podtrzymując jego atuty smakowe i wizualne. Maszyny pakujące od firmy Ultrapak są bezproblemowe w czyszczeniu, konserwacji, serwisie oraz naprawie. Do wszystkich najlepiej zamówić oryginalne elementy zamienne. Zazwyczaj są uzbrojone w system samoczyszczący (np. tunele pakujące). Takie pakowarki jak tunele stosują rozmaite technologie zgrzewania: przy użyciu szerokiego zgrzewu z płaskim drutem, zgrzewu bi-aktywnego, zgrzewu z odcięciem z drutem bądź zgrzewu z częścią do ścięcia. Jeśli chodzi o tunele do pakowania przemysłowego to potrafią one pracować z workami moletowanymi, termokurczliwymi, woreczkami PE oraz workami PA. Skrótowo tunele pakujące można rozbić na komorowe, do wypełniania gazem oraz listwowe. Paletyzatory (przykładowo. roboty przemysłowe) są projektowane przeważnie jako urządzenia sprawujące funkcję paletyzacji oraz depaletyzacji. Jest to znacznie korzystniejsze i oszczędniejsze rozwiązanie. Wszelkie projekty maszyn pakujących są tworzone w oparciu o indywidualne potrzeby Kontrahenta, przykładowo. jego życzenia co do skuteczności konkretnej linii produkcyjnej. Jednocześnie złącza pomiędzy maszynami są w ten sposób budowane. Interesanci mogą zatem dobrać linię do konkretnego wytworu, np. płatków owsianych.

Szczegółowe informacje można odnaleźć klikając w link – MASZYNY PAKUJĄCE

Strona używa cookies
Ok