Obecne czasy to nieustanny rozrost idei konsumpcjonizmu. Ludzie kupują, wciąż i pragną mieć więcej i więcej. Nic nie wskazuje na to, że ten trend się szybko odwróci. Nabywanie luksusowych towarów to pierwsza sprawa, lecz na pierwszym miejscu są jeszcze środki czystości, coś do jedzenia – po prostu to, co jest nam potrzebne do życia. Sporo ludzi pędzi nieustannie przez życie i co za tym idzie, nie zostaje nam zbyt wiele czasu na chodzenie po sklepach. Rozwiązaniem może być sklep internetowy – który może przynieść okazałe dochody.

 

Sklep internetowy – czemu się opłaca i jak go stworzyć?

Każdy z nas łatwy wyliczy dużo modelowych jednostek, praktycznie w ogóle nie planujących odpoczynku. Robią zakupy w supermarkecie raz na dwa tygodnie, by przyoszczędzić sobie regularnego wychodzenia po potrzebne towary. Teraz niektóre sklepy poszły zdecydowanie dalej i oferują takim osobom dowóz produktów pod drzwi.

Wyżej przywołana sfera tyczy się szczególnie ludzi zajętych, przebywających latami w biurze. Krew ich zalewa, jak trzeba zrobić chociażby świąteczne zakupy. To właśnie oni ochoczo wykorzystują wtedy sklep online i hurtowo zamawiają gifty dla rodziny. Biorąc to pod uwagę – stają się oni naszą grupą docelową, jak zdążyliśmy się przekonać – wyjątkowo liczną.

 

Poznaliśmy podstawowy cel zorganizowania sklepu online, obecnie należy pomyśleć jak ów sklep ma się prezentować. Nie możemy porywać się z motyką na słońce. Jeżeli sklep internetowy ma Wam zagwarantować konkretne zyski, wówczas rozpoczynamy od tak zwanej analizy SWOT. Zbadanie mocnych i gorszych stron, widoków i zagrożeń to zupełna podstawa. Obejmuje to kwestię tak naszego nowopowstałego sklepu, jak i rywalizujących podmiotów. Trzeba dowiedzieć się jakie statystyki produkują, gdzie możemy uzyskać nad nimi przewagę.

 

W tym momencie koniecznie będzie zdefiniowanie grupy odbiorców. Nie ma tutaj reguły. Tworzony przez Ciebie sklep internetowy może być skierowany do Nabywcy wszechstronnego, który będzie mógł wybierać spośród wielu kategorii produktów, lecz też przykładowo zwabiać do sklepu w głównej mierze żeńskie grono, z powodu licznej oferty kosmetyków. Kluczowy będzie precyzyjnie nakreślony plan biznesowy. Dokładnie przeanalizujcie, czy dysponujesz budżetem, pozwalającym na dotarcie do Odbiorców z całego kraju. Być może trzeba będzie ograniczyć się do konkretnego obszaru – np. miasta.

Trzeba mieć świadomość, że założenie sklepu internetowego ma bardzo wiele wspólnego z działalnością gospodarczą. Konieczne będzie podjęcie któregoś z tych działań:

  • W przypadku gdy dopiero otwierasz własną firmę, obligatoryjnie należy zewidencjonować działalność gospodarczą – przygotować wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym lub do Ewidencji Działalności Gospodarczej, uzyskać REGON w Urzędzie Statystycznym, dopełnić formalności w Urzędzie Skarbowym i ZUS-ie.
  • Jeżeli wcześniej prowadziłeś biznes, powinieneś jedynie zmienić dane w swoim PKD (Polska klasyfikacja działalności), uzupełniając je o zapis dotyczący handlu w sieci.

 

Kolejna istotna rzecz tyczy się produktów. Gdy już zdecydujemy się czy nastawiamy się na coś specjalistycznego, z mniej popularnej działki, czy też towary powszechne, produkowane na olbrzymią skalę, możemy się skupić na starannym wyborze kolportera. Sumienność, terminowość i bycie godnym zaufania, to powinna być lista walorów, na którą musimy mieć baczenie. Oczywiście ważny dla nas będzie też uzyskana jakość w stosunku do wygenerowanych kosztów. Nie działa tutaj reguła, że taniej znaczy lepiej i na odwrót. Sprawa dostawcy załatwiona? W kolejnym kroku trzeba dopracować informacje dotyczące produktów. Co możemy dzięki temu zyskać?

Zanurzamy się właśnie w obszar promowania. Opisy od producentów to stanowczo zbyt mało. Jeśli chcemy w niedługim czasie zwrotów inwestycji, to w takiej sytuacji powinniśmy postawić na jedyne w swoim rodzaju opisy produktów – przystępne dla Klientów, lecz również zoptymalizowane pod SEO, by wyszukiwarka taka jak Google nie miała wątpliwości co do jakości. Jeśli powielimy treść z innej strony – wyszukiwarka zakwalifikuje Was jako niezbyt atrakcyjnych i nie zapewnimy sobie satysfakcjonującej lokaty w rezultatach wyszukiwania. Opcje mamy dwie – albo redagujemy takie opisy samodzielnie lub też, co zalecamy, zatrudniamy do tego eksperta od SEO.

 

Sprawy związane z produktami już za nami – przyszła kolej na zapewnienie Klientom określonych form płatności. Do popularnych zaliczamy:

– System PayU
– PayPal
– Przelewy 24

Niewąpliwie będziemy chcieli też zapewnić Partnerom uregulowanie należności przy odbiorze oraz z góry. Kluczową sprawą jest to, aby serwis płatności był odpowiednio zabezpieczony– najlepiej szyfrowaniem. Dzięki temu nasi Klienci obdarzą Was większym zaufaniem.

 

Sklep internetowy – domena, hosting i program

 

Wizja jest, znacie już swoją konkurencję, mamy nakreślony plan biznesowy i odpowiednio spreparowane pod sprzedaż towary? Pora na sprawy techniczne.

Dobór oprogramowania nie potrwa pięć minut, gdyż może zdecydować o sukcesie sklepu. Polecamy nie robić tego na własną rękę, tylko posiłkować się wiedzą ekspertów. W niektórych przypadkach starczy nawet darmowe oprogramowanie, lecz gdy realizujemy bardzo ambitny projekt możemy potrzebować full serwisu lub indywidualnego oprogramowania.

 

Domena czasem jest zapewniana w pakiecie z oprogramowaniem, zawsze tak to działa. Jeżeli tak nie będzie – to w takiej sytuacji będziemy zmuszeni ją dodatkowo kupić. Powinna być prosta, rzucająca się w oczy i łatwa do zapamiętania przez Klienta, aby mógł ją bez kłopotu przywołać w rozmowie z przyjacielem .

W dziedzinie hostingu najważniejszy będzie rozmiar serwera i dane dotyczące transferu – co naturalnie zależy od wielkości sklepu internetowego. Nie polecamy używania darmowych hositngów – niosą za sobą one zbyt wiele ograniczeń, hamujących rozwój naszego projektu.

sklepy internetowe Toruń

Strona używa cookies
Ok