Ocieplanie poddaszy Toruń ocieplanie pianką poliuretanową otwartokomórkową systemy otwartokomórkowe Bydgoszcz

Ocieplanie poddaszy Toruń ocieplanie pianką poliuretanową otwartokomórkową systemy otwartokomórkowe Bydgoszcz

Czym jest pianka otwartokomórkowa?

W tematyce budowlanej mamy szansę mieć styczność z dwoma rodzajami pianki PUR z hermetycznymi komórkami oraz z otwartymi komórkami. Piankę zamkniętokomórkową o spoistości mniej więcej 40 kg/metr sześcienny wykorzystuje się w szczególności do zabezpieczania przed niskimi temperaturami oraz ocieplania hali magazynowych, wycieplenia dachów i stropodachów, a także podczas przygotowywania mroźni, a ściślej izb chłodniczych do składania owoców i warzyw. Piankę PUR o wyższej spójności (60kg/metr sześcienny) wykorzystuje się do termoizolacji połaci dachowych, stropodachów, dachów płaskich, piedestałów, posadzek (jeżeli mamy ogrzewanie podłogowe) oraz do rozdzielania przestrzeni, w jakich mamy do czynienia z wyższym naporem. Natomiast piankę otwartokomórkową można wykorzystać do ocieplenia poddaszy, pokryć, posadzek i ścianek działowych wewnątrz lokalu, hangarów dla balonów lub terenów gospodarczych.

Pianka PUR otwartokomórkowa jest utworzona z zauważalnych „wylotów”, a w konsekwencji ma możliwość „oddychać”, czyli dawać prawidłową klimatyzację mieszkania i wypuszczać nadmiernie dużą zawartość pary wodnej. Przeciwdziała nagromadzeniu pleśni, stąd doskonale przydaje się do ocieplania poddaszy. Ma nie tylko właściwości blokujące, osuszające parę wodną oraz wyciszające. Jest szczególnie lekka, wcale nie obciąża poważnie struktury oraz wprowadza się ją przy użyciu hydrodynamicznego natrysku. Mamy możliwość zatem izolować nią dachy w jakimkolwiek potencjalnym typie – chociażby te niezwykle zagmatwane. Jakie ma wady? Właściwie żadnych, o ile ktoś jej nie wykorzysta do izolowania umocnień, do czego absolutnie się nie nadaje. Powinniśmy mieć na uwadze, że niestety nie jest niewrażliwa na oddziaływanie ognia.

Pianka z zamkniętymi komórkami dostarcza najlepszą izolację i jest niesłychanie niewrażliwa na czynniki atmosferyczne. Przeznacza się ją zwłaszcza do ochrony umocnień, podłóg z grzaniem podłogowym i do ocieplenia poddaszy. Ma najmniej 90% zamkniętych oczek ma olbrzymią ścisłość, niską przesiąkliwość oraz nadzwyczaj dużą wytrzymałość na ściskanie. Bezbłędnie sprawdzi się do separowania układów metalicznych, rurociągów bądź biurowców inwentarskich.

Na jaką piankę PUR się zdecydować?

Wszystko zależy od tego, jaki moduł lokalu będziemy pokrywać izolacją. Pianka z oczkami wymaga odrobinę mniej budulca, natomiast ostatecznie można liczyć na to, że – jest niezwykle wydajna. Współczynnik uszczelnienia jest troszkę mniejszy, jednak mimo to zabezpiecza ciepło w lokalu i jest skuteczną barierą dla hałasu. Jeśli pragniemy ocieplić poddasze, wówczas powinniśmy właśnie ją wybrać. Należy też wspomnieć, iż wypada wówczas zadbać o wymuszony ruch powietrza, aby nigdy nie kondensowała się para wodna oraz nie wytworzyła się pleśń. Inaczej mówiąc trzeba kierować się regułą kompromisu pomiędzy ceną, strefą, w której pianka zostanie zastosowana i oporem termicznym. Na poddaszu pianka PUR powinna posiadać przynajmniej 10 cm (z zamkniętymi komórkami) bądź 20 cm (z otwartymi komórkami), ażeby wykonywała swoje zadanie.

Zalety pianki otwartokomórkowej: niesłychanie dobra izolacja w ciągu zimy, znakomite chłodzenie w letnich miesiącach, wyciszanie dźwięków, „oddychanie” zapobiegające skupianiu się oparów lub wilgoci, atrakcyjna cena, oszczędność, skuteczność oraz bezpieczeństwo, certyfikaty oraz atesty.

Atuty pianki zamkniętokomórkowej: niesłychanie cenna oporność na nieprzyjazne warunki atmosferyczne, brak mostków termicznych (perfekcyjna nieprzenikliwość), budulec odporny na wpływ ognia, praktycznie w ogóle nie obciążający struktury, nieznaczny wskaźnik przenoszenia energii cieplnej, funkcjonalna termoizolacja, duża hydroizolacja.

Pianka poliuretanowa – sprawdzi się w miejscu, w jakim odmienne techniki poniosą porażkę

Zadaszenia, które mają wymyślne wzory, niezwykle trudno jest izolować tradycyjnymi strategiami. Wyglądają one niewątpliwie fenomenalnie, jednakże dla brygady budowlanej stanowią olbrzymie wyzwanie. Jeśli planujemy ocieplenie poddasza, powinniśmy zamiast wełny mineralnej, postawić naturalnie na piankę poliuretanową (bezwzględnie z otwartymi komórkami). To wyjątkowo korzystna technika zabezpieczania przed niskimi temperaturami oraz izolowania przestrzeni o asymetrycznych kształtach, więc z klinami na płaszczyznach połączeń belek. Dach wypada bezwarunkowo zawczasu naprawić, by uszczelnianie pianką miało jakikolwiek sens. Piankę możemy aplikować bezpośrednio na elementy metaliczne czy dachówkę. Blacha przenigdy nie może mieć rdzy, natomiast wszelakie dachówki muszą być całe. Wykonanie izolacji pianką PUR jest znacznie krótsze niżeli w przypadku odmiennych wyrobów, przykładowo wełny mineralnej. Nie musimy obawiać się także szybkiej erozji, kurzenia, uwalniania oparów oraz wyjątkowo wolnego wysychania. Mamy gwarancję, iż izolacja będzie niezawodna przez wiele lat, natomiast my zaoszczędzimy na ogrzewaniu.

Na co wypada zwrócić uwagę? Każda firma, jaka przeprowadza uszczelnianie pianką izolacyjną powinna w miejscu robienia usługi mieć wszystkie niezbędne dokumenty, m in. odpowiednie oznakowanie towaru albo kartę techniczną produktu. Pracownicy muszą mieć ubraną odzież ochronną ochraniającą po pierwsze drogi oddechowe, skórę, oczy, głowę, szyję. Poza tym muszą posiadać badania lekarskie (oraz badania zezwalające na aktywność na wysokości – jeżeli jest to potrzebne) i dokument po odbytym kursie z Bezpieczeństwa i Higieny Pracy.

Jeśli chcesz wiedzieć o wiele więcej o piance poliuretanowej, wejdź w niniejszy link – ocieplenie poddasza Inowrocław

Strona używa cookies
Ok