Pianka poliuretanowa - Ocieplanie poddasza pianką - Ocieplanie poddasza Toruń - Ocieplenie otwartokomórkowe - Izolacja pianką pur

Pianka poliuretanowa - Ocieplanie poddasza pianką - Ocieplanie poddasza Toruń - Ocieplenie otwartokomórkowe - Izolacja pianką pur

Czy stosowne ocieplenie domu może zwiększyć wydajność energetyczną? Naturalnie. Z wysoką efektywnością energetyczną zmierzają w parze oszczędności pieniężne, przez wzgląd na redukcję wydatków na ogrzewanie Profesjonalne ocieplenie domu sprawi, że ciepło na dłużej w nim zostanie. Obliczenia oszczędności nie są wcale skomplikowane.

W szerokim kalejdoskopie produktów ociepleniowych pojawiła się kilka lat temu pianka poliuretanowa – lekka, docierająca w trudno dostępne wnętrza, gwarantująca maksymalną ochronę termiczną. Po prostu wyjątkowa w najmniejszym calu. W dzisiejszym poradniku pragniemy Wam zademonstrować ją z bliska, by dowieść, że w branży budowlanej czasem dobrze jest postawić na innowacyjność, a nie na typowe rozwiązania.

Izolacja natryskowa, gdyż w taki sposób też określa się technologią wykorzystującą piankę PUR, perfekcyjnie sprawdza się w najsurowszych warunkach. Przedsiębiorstwa budowlane z wielką chęcią korzystają z niej w budownictwie mieszkalnym, jak i industrialnym. Zasadniczą cechą pianki PUR jest jej niewielka waga, w przeciwieństwie do pozostałych materiałów izolacyjnych. Dzięki tej wartości pianka nie wpływa negatywnie na konstrukcję budynku, co zdecydowanie powiększa możliwości jej wykorzystania. Pianka poliuretanowa wykorzystywana jest w dwóch systemach – otwartokomórkowym i zamkniętokomórkowym, które pokażemy Wam w dzisiejszym poradniku. Jesteście zainteresowani?

Pianka otwartokomórkowa najlepsza do wnętrza

Jak samo określenie sugeruje, pianka otwartokórkowa cechuje się otwartą strukturą komórek. Wilgoć nie gromadzi się wewnątrz budynku, tylko lekko przepływa przez powłokę izolacji na zewnątrz. Ta właściwość specjalistycznie szacowana jest poprzez współczynnik oporu dyfuzyjnego, który w systemie otwartokomórokwym jest niewiarygodnie niski. Niezwykle istotnym plusem pianki otwartokomórkowej jest wykorzystanie wody jako elementu spieniającego. Oznacza to, że taki wariant izolacji jest wyjątkowo ekologiczny i może być z powodzeniem stosowany w każdej konfiguracji budowlanej. Izolacja otwartokomórkowa jest szczególnie rekomendowana w budownictwie pasywnym, w którym najważniejszą rolę odgrywają o skutecznych cechach termoizolacyjnych. Pianka nie przewodniczy ciepła, przez co zostaje ono zamknięte w mieszkaniu. Utrudnia z kolei dopływ kurzu i minimalizuje hałasy z zewnątrz. System otwartokomórkowy to najwłaściwsze rozwiązanie do ocieplania poddaszy lub ścian działowych.

Izolacja zamkniętokomórkowa o ogromnych możliwościach

Pianka PUR zamkniętokomórkowa ma znacznie większe zastosowanie, niż systemy o otwartych komórkach, a to z uwagi na zwartą konstrukcję komórek. Ocieplenie zamkniętokomórkowe nie chłonie wilgoci, jest wytrzymała na ucisk i może być stosowana w szerokim kręgu temperatur. Co więcej odznacza się dużo lepszym wskaźnikiem przewodzenia ciepła. Te zalety powodują, że pianka zamkniętokomórkowa odnajduje zastosowanie w ociepleniu płaskich dachów, fundamentów, konstrukcji stalowych, chłodni, czy rurociągów. Ze względu na ścisłą konsystencję wykonuje się z niej między innymi gotowe płyty warstwowe.

Dlaczego warto stosować piankę PUR?

Pianka PUR powstaje jest z dwóch głównych czynników – polieteru i izocyjanu. Te dwa prefabrykaty w związaniu z wodą komponują pianę o ścisłej strukturze i doskonałych właściwościach termoizolacyjnych. Gotowa pianka PUR tworzy się na świeżo w miejscu aplikacji, co zdecydowanie skraca czas wykonania ocieplenia. Plastyczna postać pianki sprawia, że wchodzi ona w z pozoru niedostępne wnętrza, wykluczając tym samym powstanie tzw. mostków cieplnych, co nie było możliwe przy montażu standardowych surowców ociepleniowych. Pianka PUR jest lekka i nie obciąża budowy mieszkania. Z takiego względu może być wykorzystywana zarówno w nowoczesnym budownictwie, jak i przy remontach starych domów, czy przy stawianiu hal przemysłowych o ogromnej wielkości. Należałoby nadmienić też, że izolacja natryskowa jest wyjątkowo wydajna. Nie poddaje się procesowi biodegradacji, co oznacza, że podtrzymuje swoje właściwości przez długi czas. lata. Gromadzi ciepło w mieszkaniu w okresie zimowym i nie doprowadza do nadmiernego nagrzania się mieszkania w lato – działa zatem dwu biegunowo. Dodatkowo pianka poliuretanowa nie generuje jakichkolwiek reakcji uczuleniowych, co powiększa grono jej zwolenników. Nie jest również ciekawym materiałem dla gryzoni, czy owadów, których obecność w domu jest raczej źle postrzegana. Pianka poliuretanowa to po prostu innowacyjny materiał izolacyjny.

Pianka PUR może być używana w skrajnej temperaturze i w ciężko dostępnych powierzchniach. Jest to najodpowiedniejszy system do ocieplania poddaszy i ścian. Pianka poliuretanowa może być używana w budownictwie jednorodzinnym, jak i w budownictwie fabrycznym. Odpowiada także wszelkim standardom budownictwa pasywnego. Jest materiałem wydajnym, ekologicznym i dogodnym dla alergików. Aplikacja izolacji natryskowej trwa dokładnie mówiąc kilka chwil. Zapewne nie musimy już Was przekonywać, że izolacje z pianki PUR są najtrwalsze i najbardziej efektywne. Wstąp na stronę www firmy KDK Pro – ekspertów od izolacji natryskowej i poznaj szczegółową ofertę: Ocieplanie poddasza Bydgoszcz

Strona używa cookies
Ok