Pompy ciepła - Pompa ciepła powietrze woda - Wodna pompa ciepła - Gruntowa pompa ciepła - Pompy ciepła Toruń - Pompa ciepła cena

Pompy ciepła - Pompa ciepła powietrze woda - Wodna pompa ciepła - Gruntowa pompa ciepła - Pompy ciepła Toruń - Pompa ciepła cena

Branża systemów grzewczych nieustannie rozszerza się w dynamicznym tempie. Produkowane są innowacyjne wydajne urządzenia, które wykorzystują ciepło z otaczającego nas otoczenia. Nawet nie zdajemy sobie sprawy co obecnie może stanowić źródło ciepła. Fenomenalną alternatywą dla klasycznych systemów centralnego ogrzewania jest pompa ciepła. To urządzenie może być stosowane w współczesnym, jak i starym budownictwie, zapewniając mieszkańcom optymalne warunki cieplne i wysokie oszczędności finansowe. Pompy ciepła występują w różnych rodzajach (zależnie od sposobu odzyskania ciepła) i w rozmaitych propozycjach cenowych (w zależności od zastosowanej technologii). Zazwyczaj producenci zabiegają o to, ażeby pompy ciepła były użyteczne i zwarte, by nie zajmować zbyt dużej przestrzeni w domu. Część tych urządzeń działa w bezgłośnym trybie, co jest następnym, ważnym walorem. Najważniejsze jest jednak, iż każda pompa ciepła obniża koszty pokrywające ogrzewanie pomieszczeń, co jest wielokrotnie wyróżnianym czynnikiem, dla którego znaczna ilość osób inwestuje w tą technologię.

Jeżeli stawiasz dom, lub chcesz odrestaurować przestarzały system ogrzewania, zobacz jaka pompa ciepła będzie dla Twojej rodziny najbardziej atrakcyjna. Niżej zaprezentujemy wszystkie typy pomp ciepła, wraz z ich precyzyjną specyfiką.

Pompa ciepła powietrze/woda – perfekcja w każdym calu

Pompy ciepła powietrze/woda, jak sama nazwa sugeruje, przerabiają powietrze z zewnątrz i powietrze usuwane jako początkowe źródło energii. Podobnie jak inne urządzenia grzewcze, ten model pompy zapewnia zasilanie w energię termiczną instalacji wewnętrznego ogrzewania (c.o.) jak i przygotowania gorącej wody użytkowej (c.w.u.). Mamy tu więc niezawodne połączenie pompy powietrznej, pojemnościowego podgrzewacza wody i zbiornika buforowego wody do ogrzewania. Wykorzystanie pompy ciepła powietrze – woda dopuszcza bez jakiegokolwiek problemu ogrzać lokal o wielkości 120m2, czerpiąc jedynie z potęgi natury. Na dodatek, duża ilość pomp ciepła na powietrze dysponuje również funkcją chłodzenia, co pozwala ją stosować przy dowolnej temperaturze.

Pompa ciepła odzyskująca ciepło z gruntu

W przypadku gruntowych pomp ciepła czynnikiem ciepła jest grunt. Te systemy są także określane geotermalnymi pompami ciepła i cechują się większą efektywnością niż pompy ciepła powietrze/woda przy chłodniejszych temperaturach. Największą skuteczność mają w wyposażeniu, kiedy dolne źródło zostaje zamontowane w wodzie gruntowej, która przeważnie ma temperaturę wyższą niż 1 stopień. Gruntowe pompy ciepła znakomicie sprawdzają się w budownictwie mieszkalnym.

Pompy ciepła wykorzystujące wodę

Kolejną alternatywą jest zastosowanie wody jako czołowego źródła ciepła. Taki typ pompy ciepła wspomagany jest kolejną instalacją (elektryczną, olejową, bądź gazową) co dodatkowo wywiera wpływ na ostateczną wydajność energetyczną instalacji grzewczej. System hydrologiczny daje możliwość osiągnięcia wysoką efektywność, choćby podczas najzimniejszych zimowych nocy (od 300% do 600%). Wodna pompa ciepła może być wykorzystana do ogrzewania podłogowego, grzejników konwekcyjnych czy do ogrzewania powietrznego.

Jak działają pompy ciepła

Mimo rożnych źródeł ciepła, podstawa działania pompy ciepła jest właściwie taka sama w każdym przypadku. Każda pompa ciepła zbudowana jest dwóch podstawowych źródeł. Źródłem dolnym jest powietrze, woda, lub ziemia, a źródłem górnym jest woda która biegnie kolejno w całej instalacji grzewczej. Powinno się zaznaczyć, że pompa ciepła nie generuje ciepła, lecz odzyskuje je z środowiska, co jest najbardziej ekologicznym, dostępnym systemem grzewczym. Ogromna skuteczność energetyczna jest rezultatem oryginalnej struktury. Występuje tu, parownik, który przekazuje energię termiczną z powietrza, wody i gruntu do instalacji. Dalej sprężarka spręża ogrzany gaz, podwyższając jego temperaturę. Gaz ten idzie dalej do kondensatora, który uzupełnia w ciepło wodę użytkową służącą do ogrzana całego domu. To co jest ubocznym produktem z mechanizmu odzyskania ciepła zostaje dostarczone do parownika. Cykl zostaje zakończony, a pompa ciepła jest gotowa do dalszego działania.

Producenci innowacyjnych urządzeń CO zabiegają nie tylko o doskonałą skuteczność energetyczną, ale również o estetykę wykończenia. Pompy ciepła są kompaktowe i bezproblemowo przystosowują się do pomieszczeń o nietypowej kubaturze. Mogą być sterowane zdalnie przy użyciu prostej aplikacji, bądź pilota. Wyposażone są również w różnorodnego rodzaju opcje, takie jak tryb pracy nocnej, czy tryb mechaniczny, co zwiększa komfort obsługi. Na dodatek mogą być łączone z innymi urządzeniami grzewczymi.

Jesteśmy dystrybutorem nowoczesnych pomp ciepła powiększających wydajność energetyczną Twojego mieszkania. Zapewniamy sprzedaż urządzeń grzewczych, w tym rekuperatorów i pomp ciepła, lub instalację kompletnych układów centralnego ogrzewania. Zadbamy o Twój komfort i oszczędności. Sprawimy, że pokochasz domowe ciepło. Odwiedź naszą stronę i poznaj dokładną specyfikację każdej pompy ciepła. Pompa ciepła

Strona używa cookies
Ok