Komfort użytkowania + troska o środowisko naturalne = pompa ciepła

Za pompę cieplną zapłacimy dużo mniej

Jeszcze w 2013 roku pompa ciepła nie była w Polsce szczególnie chętnie kupowana. Najistotniejsze czynniki, które utrudniały zakup to: niezwykle wysoki koszt inwestycji, nie do końca zaprojektowane przepisy prawa energetycznego (ustawa z dnia 10 kwietnia 1997 roku została zaadaptowana do realiów 26 lipca 2013 roku, natomiast ustawa z dnia 29 sierpnia 2014 roku dopiero dotyczyła w odpowiedni sposób do charakterystyki energetycznej budynków) oraz brak impulsu uświadomienia ludności o pozytywnych efektach jej wykorzystywania. Jeśli ktokolwiek zamierzał postawić na uzyskiwanie energii do podnoszenia temperatury powietrza w domu za pomocą tej metody, obawiał się głównie tej pierwszej rzeczy. Niedawno ceny pomp ciepła zostały obniżone, a ceny paliw do ogrzewania podniosły się. W związku z tym klienci coraz częściej wybierają wyjście wydajne i ekologiczne, przykładowo kolektory słoneczne. Zwłaszcza, że na rynku wszędzie dostępne są: gaz ziemny, węgiel kamienny, biomasa, drewno opałowe czy słoma. No i rzecz jasna prąd, który wypada najsłabiej (jest drogi). Nawet jeśli posiadamy idealnie ocieplony dom, musimy liczyć się z tym, co przynosi nieoczekiwanie pogoda w miesiącach od października do kwietnia oraz tym, w jakiej lokalizacji dom został wybudowany (nad morzem czy w górach?). Kolektory słoneczne niekoniecznie sprawdzą się w takich okolicznościach, a codzienne palenie w piecu może być męczące i pracochłonne.

Gdzie najlepiej sprawdzą się pompy?

Pompa ciepła należy do grupy najbardziej efektywnych ,jak również bezpiecznych opcji, które pozwalają na pozyskanie energii wprost z podłoża, atmosfery i światła. Instaluje się ją do ogrzewania i schładzania temperatury pomieszczeń, między innymi domów przeznaczonych dla kilkuosobowej rodziny albo zajmujących nieduży obszar biur, do ocieplenia często lodowatej wody użytkowej, usuwania wilgoci i ogrzewania powietrza w pływalniach oraz wtedy, kiedy zamierzeniem jest kondensacja mleka, środków farmakologicznych czy soków. Działanie maszyny nie należy do skomplikowanych, albowiem opiera się na czterech decydujących modułach: części zamieniającej gaz w ciecz, kapilarze, czyli bardzo cienkiej rurce, parowniku i,co najważniejsze – sprężarce albo podobnej maszynie, wymuszającej przepływ ciepła. Klasyfikacji do odpowiednich typów przeprowadza się m. in. biorąc pod uwagę schemat działania to,w jaki sposób działa, czyli opracowaną technologię, {pozytywne wyniki codziennego eksploatowania, czy zajmowanie niezbyt dużej przestrzeni.
Ze względu na górne źródło ciepła wyróżnia się pompy: ślimakowe, ślimakowe ścienne i meandrynowe. Niskotemperaturowe pozyskują energię z: gruntu (GSHP; rodzaje: gruntowo – powietrzne, glebowo – powietrzne, wodno – powietrzne, skalno – powietrzne), powietrza (ASHP, EAHP; typy: powietrze – powietrze, powietrze – woda), ścieków, wód geotermalnych posiadających konkretne cechy. Układy, w jakich mogą pracować, dzielą się na: tryb monowalentny – pompa ciepła jest jednym źródłem energii, tryb biwalentny (pompa + kocioł), tryb monoenergetyczny (pompa + ogrzewanie elektryczne). Konstrukcja zależy od tego, jakie stosuje się modele napędów: cieplny (pompy absorpcyjne), elektryczny (pompy termoelektryczne) oraz mechaniczny zasilany prądem (pompy sprężarkowe). Dużym plusem tego urządzenia tego jest możliwość integracji jej z systemem solarnym oraz eksploatowania do ocieplania podłogi.

Dystrybucja, instalacja oraz serwis pomp grzewczych

Producentów i marek opisywanych pomp na polskim rynku jest dużo, lecz wyłącznie kilka z nich cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Przewagę nad innymi mają: Vaillant, Viessmann, Danfoss, Clima Komfort, Junkers, Nibe-Biawar, Daikin oraz Stiebel Eltron. Vaillant posiada zdobywaną przez lata tradycję i jest wyjątkowo doceniana przez nabywców z całej Europy. Głównie na skutek wykorzystania genialnej technologii GEOtherm. Pompy ciepła Viessmann opierają się na sprężarkach Scroll, stąd są praktycznie bezawaryjne, a do tego bezgłośne i samoczynne. Danfoss umożliwił wprowadzenie ich do miejsc o profilu handlowym i przydatności publicznej. Wymyślił niezwykłą sprężarkę, która jest kontrolowana za pomocą falownika. Coraz to nowocześniejsze przedsięwzięcia doprowadzają do tego, że pompy ciepła są idealną możliwością w stosunku do pozostałych form ocieplania. Przy jej użyciu uzyskiwana jest czterokrotnie większa ilość ciepła niż w przypadku klasycznego pieca. Co więcej zaoszczędzany jest czas, który można przeznaczyć na robienie czegoś innego. Solidne pompy nie wymagają dopełniającej obsługi przez kupującego, kontrolowania w rodzaju ”lepiej mieć oko na sprzęt”.

Od wielu lat nasza firma istnieje na rynku i trudni się zaopatrzeniem, instalacją oraz serwisem najlepszej jakości sprzętu grzewczego. Podstawowym naszym celem jest urzeczywistnić każde zlecenie w określonym wcześniej przez interesanta terminie. Pompy ciepła, podobnie jak systemy solarne, są dofinansowywane. W takim przypadku załatwienie wszystkich formalności leży po naszej stronie.Kontaktujemy się codziennie z wieloma zainteresowanymi i do każdego mamy odrębne podejście, gdyż każdy ma własny zarys na ogrzewanie domu. Posiadamy wszechstronne doświadczenie, jesteśmy fachowcami w tym, co robimy. Dążymy do tego, by przygotować oraz wcielić w życie każdy wykonalny technicznie zamysł.

Zapraszamy na naszą stronę internetową: pompy ciepła Toruń.

Strona używa cookies
Ok